Muhabbit

Ripple, Gürcistan’ın CBDC Projesine Katıldı!

Blockchain şirketi Ripple, Gürcistan’ın CBDC projesine katıldı.

ripple

Blockchain şirketi Ripple, Gürcistan’ın CBDC projesine katıldı. Gürcistan Ulusal Bankası Ripple’ı, ikinci Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) pilot projesi için potansiyel teknoloji ortağı olarak seçti. Gürcistan, proje kapsamında 9 şirket ile çalışacak. Ancak pilot aşamasındaki çalışmalarını tek bir şirket ile yürütecek.

Georgia Ulusal Bankası (NBG) tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“NGB, CBDC projesinde ilerlemeye devam ediyor ve CBDC sistemi teknolojisi yeteneklerini ve potansiyel uygulama alanlarını test etmek için Sınırlı Erişim Canlı Pilot Ortamı sunacak. Araştırma ve değerlendirmeler sonucunda NBG, gerekli teknoloji potansiyeline, kapasiteye, ilgili tecrübeye ve projeye güçlü bağlılığa sahip dokuz şirketi listeye ekledi. Seçim aşamasından sonra NBG, CBDC platformunu sınırlı süreli canlı bir ortamda test etmek ve pratik kullanım örneklerini değerlendirmek için pilot aşamaya geçecek tek bir teknoloji ortağı belirleyecek.”

Georgia Ulusal Bankası (NBG)

Gürcistan’ın proje kapsamında çalışacağı 9 şirket ise şu şekilde:

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version