Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44308.48
1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2373.81
-0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.88
18.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.3
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple MoneyGram’a 16.6 Milyon $’lık XRP Ödedi!

Ripple’ın MoneyGram’a yaptığı ödemelerde artış var.

Clock
Paylaş
Ripple MoneyGram’a 16.6 Milyon $’lık XRP Ödedi!

2020 yılının ilk çeyreği için yapılan ödemeler kapsamında Ripple, MoneyGram’a 16.6 milyon $’lık bir ödeme yapmış bulunuyor.

Sınır ötesi ödemeler için oldukça fazla kullanılan ve önde gelen aracı kurumlardan MoneyGram, 2019 yılında Ripple ile anlaşmıştı. MoneyGram ise anlaşma gereği ABD ve Meksika arasında gerçekleştirdiği transferlerin yüzde 10’unu XRP kullanarak gerçekleştirmekte.

728×90 muhabbit - Ripple MoneyGram'a 16.6 Milyon $'lık XRP Ödedi!300x250 muhabbit - Ripple MoneyGram'a 16.6 Milyon $'lık XRP Ödedi!

On Demand Liquidity’nin (ODL) Geliştirilmesi İçin

Ripple tarafında yapılan açıklama ise bu paranın Ripple’ın ödeme ağı olan On Demand Liquidity’nin geliştirmesi için verildiğini belirtmekte.

Ripple MoneyGram’a kendi sistemini kullanması için para veriyor. Bu sayede sistemin aktif kullanım ile geliştirilmesi amaçlanıyor.

MoneyGram tarafına yapılan ödemeler ise XRP olarak yapılmakta.

Fakat MoneyGram tarafından gelen açıklamalar alınan XRP’lerin hiç bekletilmeden satıldığı yönünde. Geçtiğimiz aylarda bu durum, MoneyGram’ın SEC’e yaptığı bir başvuruda ortaya çıkmıştı. Belgelerde ağ kullanımı karşılında alınan XRP’lerden ve bunların bekletilmeden satıldığından bahsedilmişti.

Ripple ağını geliştirmek ve likidite sağlamak istiyor. Biz gerek borsalarda gerek farklı platformlarda bunu sağlıyoruz. Karşılığında ise “geliştirme ücreti” alıyoruz.

Bu Çeyrekte Daha Fazla Ödeme Yapıldı

Bu çeyrekte yapılan 16.6 milyon $’lık ödeme önceki çeyrekler ile karşılaştırıldığında aradaki farkın büyüklüğü dikkat çekmekte. Geçtiğimiz çeyreklerde 11.3 milyon $ karşılığı XRP ödemesi yapan Ripple, bu çeyrekte ise 16.6 milyon $’lık bir ödeme yapmış durumda.

MoneyGram CEO’su Alexander Holmes ise anlaşmadan oldukça memnun olduklarını belirtiyor.

Bu yeni hizmetin geliştirilmesine verdiğimiz katkıdan dolayı mutluyuz. Bu yıl geçtiğimiz yıla göre yeni hizmetlerimiz olacak. Bu sayede farklı pazarlara da genişlemeyi umuyoruz.

Ripple’ın ağın kullanılması için ödediği bu teşvik, şirketler için ilgi çekici gözüküyor. MoneyGram’ın yanı sıra Ripple, daha birçok şirkete On Demand Liquidty ağını kullanılması için ödeme yapmakta. PNB Bank ve goLance teşvik paketi kapsamında ödeme yapılan diğer iki şirket olarak öne çıkmakta.

Fakat bu şirketlere ne kadar teşvik adı altında ne kadar ödeme yapıldığı henüz bilinmiyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar