Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41391.09
4.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2245.16
3.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.28
0.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jed McCaleb’in XRP Satışları Durdurulamıyor!

Ripple ile süregelen anlaşması gereği her ay düzenli olarak Ripple’dan ödeme alan McCaleb, düzenli XRP satışları yapmakta. Bu durum ise uzun zamandır XRP yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Clock
Paylaş
Jed McCaleb’in XRP Satışları Durdurulamıyor!

Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb sattığı XRP’ler ile gündemde kalmaya devam ediyor.

Ripple ile süregelen anlaşması gereği her ay düzenli olarak Ripple’dan ödeme alan McCaleb, düzenli XRP satışları yapmakta. Bu durum ise uzun zamandır XRP yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

728×90 muhabbit - Jed McCaleb'in XRP Satışları Durdurulamıyor!300x250 muhabbit - Jed McCaleb'in XRP Satışları Durdurulamıyor!

Ripple tarafından yapılan düzenli transferler sayesinde McCaleb’in cüzdanlarının bir kısmı ise herkes tarafından bilinmekte. Whale Alert de bu noktada tespit edilmiş transferleri hali hazırda paylaşmakta.

Screenshot 1 1 - Jed McCaleb'in XRP Satışları Durdurulamıyor!

Bu noktada yapılan analizlere göre McCaleb’in sahip olduğu adreslerden sadece Nisan ayında 54 milyon adet XRP satmış görünüyor. Günlük ortalama 1.8 milyon XRP sattığı iddia edilen McCaleb, bir ay içinde toplamda 11,7 milyon dolar $ XRP satmış durumda.

Geçmişte adından oldukça fazla söz ettiren Mt. Gox kripto para borsasının kurucusu ve şimdilerde de Stellar topluluğunda bulunan McCaleb, kripto para tarihinde oldukça önemli bir yere sahip. Önde gelen kripto para borsası Mt.Gox’u kurup sonrasında satan, Ripple’ın kurucularından olan McCaleb, şimdi ise Stellar bünyesinde bulunmakta.

Halen elinde oldukça yüksek miktarda XRP bulunduran McCaleb, Ripple ile yaptığı anlaşma sebebiyle elindeki XRP’leri toplu olarak satamıyor. 7 yıllık bir anlaşma ile kısıtlama getirilen satışların her ay bir üst limiti bulunuyor. Bu sayede McCaleb 7 yıl içerisinde elindeki bütün XRP’leri satabilecek.

XRP Yatırımcıları Şikayetçi

XRP yatırımcıları ise bu satışların XRP’nin yükselişindeki en büyük engel olduğunu düşünmekte. Topluluk tarafından oldukça büyük eleştirilere maruz kalsa da McCaleb, XRP satışlarını düzenli olarak gerçekleştirmekte ve gerçekleştirmeye de devam edecek gibi görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar