Muhabbit

Ripple MoneyGram’daki Hisselerinin Üçte Birini Satıyor!

Ripple ödeme yapmıyor, satış yapıyor! 2019 yılından beri ilk kez MoneyGram’a ödeme yapmayı değil, hisselerini satmayı seçti.

Ripple ödeme yapmıyor, satış yapıyor! 2019 yılından beri ilk kez MoneyGram'a ödeme yapmayı değil, hisselerini satmayı seçti.

Blockchain ödeme şirketi Ripple, 2019 yılında yatırım yaptığı havale devi MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık üçte birine veda ediyor. Cuma günü ortaya çıkan bir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporuna göre Ripple, 31 Mart 2021 tarihine kadar 4 milyona kadar MoneyGram hissesini kendisi adına satması için ismi verilmemiş bir finans kurumuyla anlaşmış.

4 milyon MoneyGram hissesinin yanı sıra 2,3 milyon hissesi olan, 5,9 milyon hisse alma hakkı bulunan Ripple’ın toplam 8,2 milyon hisse garantisi de mevcut. Yani toplam hisse açısından bakıldığında Ripple, MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık %33’ünü satıyor.

Bu, Ripple’ın MGI (MoneyGram International) yatırımından bazı kazançlar elde etmek için, tamamen mantık çerçevesinde verilmiş mali bir karardır. Hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun bir yansıması değildir.

Rıpple sözcüsü, the block

Mali açıdan bakıldığında, Ripple’ın oldukça mantıklı bir karar verdiği anlaşılıyor. 2019 yılı Haziran ayında her biri 4,10 dolar olan MoneyGram hisseleri şu anda yaklaşık olarak 7,45 dolardan işlem görüyor. Yani yaklaşık olarak %80’lik bir kazanç söz konusu.

Ayrıca sözcünün, satıştan sonra MoneyGram’da önemli bir hissedar olmaya devam edecekleri söylediği bildirildi. 200’den fazla ülke ve bölgede aktif olan şirketin, küresel ödemelerde önemli bir yeri olduğunu da ekleyen sözcü, “Bir yıldan biraz daha uzun bir süre içerisinde inanılmaz bir ilerleme kaydettik ve sınır ötesi ödemeler için MoneyGram ile birlikte çalışmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Ripple’ın 2019 yılından beri sistemlerini kullanmak karşılığında ödeme yaptığı MoneyGram’ın hisselerini satışa çıkardığının ortaya çıkması kripto para dünyasında özellikle XRP yatırımcıları arasında büyük yankı yarattı. Şu zamana dek sürekli ödeme yaptığı şirketten hisse satışıyla Ripple’ın kârlı bir iş planladığı aşikâr ama bu satışın ardındaki sebep hâlâ bilinmezliğini koruyor.

Daha fazla Ripple haberi için: Ripple Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version