BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ripple XRP Fiyat Analizi 10.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz (10.11.2020). Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugünkü fiyat analizi yazımızda Ripple’ı inceleyeceğiz. Hem son Ripple fiyat analizi yazısının üstünden bir hafta geçmiş hem de bugün bir haberi çıktı. Çıkan habere göre Ripple firması buyback (geri alım) yaptığını duyurdu. Kripto yatırımcıları olarak baya şaşırdık çünkü normal şartlardan firma hep satan tarafta yer alıyordu. İlgili habere de buradan ulaşabilirsiniz.

Ripple XRP fiyat grafiği 10.11.2020. 30 dakikalık grafik, veriler FTX borsasında alınmıştır.

XRP için son yaptığım fiyat analizi yazısında bir trende dikkat çekmiştim ve o trend kırılımıyla güzel bir yükseliş trendi başlamıştı. O analizin ve geçen haftaki diğer analizlerin son hallerine buradan bakabilirsiniz.

O analizdeki kullandığım bölgelerin bir kısmını sildim bir kısmında ise düzenlemelerde bulundum. Eski bölgeler geçerliliğini yitirdiğini ve artık çok iyi çalışmadığını görünce yeniledim ben de. Artık takip edeceğim bölgeler grafiktekiler olacak. Ayrıca önceden dirençleri kırmızı destekleri mavi olarak gösteriyordum ama destek/direnç dönüşümlerinde bu renkler okuyucuların kafasını karıştırmaktaydı. Bundan dolayı bölgeleri de tek renk olarak yapacağım.

Grafikte gördüğünüz üzere bir yükselen trendimiz bulunmakta (mor bölge). Fiyat bu trendi çok sayıda test etmiş durumda ve bu da bize trendin güvenilirliğini göstermekte. Kırmızı düşen trend ise çok daha küçük zaman dilimindeki bir trend. Bugün çıkan geri alım haberi ile birlikte fiyat oldukça hızlı bir şekilde yükseldi. Bu yükselişin ardında düşerken de bu kırmızı trend oluştu. Şu an bu trend kırılmış görünüyor. Ancak büyük zaman diliminde işlem yapanlar için bu çok da dişe dokunur bir durum değil. Margin işlem yapanlar o trendi daha yakından inceleyebilirler.

Şimdilik grafikteki bölgeleri ve trendi takip edeceğim. Yeni bir yapı oluşunca grafiği güncelleyerek son durumunu paylaşmaya çalışacağım.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.11.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Bu akşamüstü twitter hesabımda bir anket düzenledim ve hangi coin için fiyat analizi yazısı hazırlmamı istediğinizi sordum. Oyların çoğunluğunu Ethereum ETH aldı. Bundan dolayı bugün Ethereum’u inceleyeceğiz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 25.11.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir

Bugün Ethereum için genel vadede bakmayacağız. Biraz daha detaya ineceğiz. Çünkü hem youtube kanalımızda hazırladığım videoda hem de önceki yazılarımda Ethereum’un genel vade için yeterince analiz yaptım.

Alttaki ve üstteki iki büyük alan, büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. 500 dolar bandındaki direnci kırmasıyla bir üstteki direnç bölgesinden ret almış durumda. Bu iki bölge arasında bizim için önemli 2 destek seviyesi var. Bunlardan ilk 580 dolar seviyesi diğeri de 550 dolar seviyesi. 580 dolar desteğini bu sabah test ettik.

Diğer yandan üst tarafta kanal benzeri bir yapı görmekteyiz. Eğer alt banda bir test gerçekleşirse daha emin olacağım bir durum var. O da şu; orada bir bayrak formasyonu oluşmuş olur. Oluşan bayrak formasyonu da bullish. Bu bullish bayrak formasyonunun yukarı kırılmasıyla önümüzdeki direnci geçebiliriz. Şimdilik görüşlerim bu kadar yeni yapılar oluştukça güncellemeye devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Binance XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Küresel kripto para borsası Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara dağıtılacak olan Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Binance, Spark dağıtım furyasına katıldığını açıkladı.

Küresel kripto para borsasının Twitter hesabından yapılan paylaşımın yanı sıra sayfasında Airdrop’un nasıl gerçekleşeceğini de açıkladı. 11 Aralık 22:00 itibarıyla XRP para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulacağı ve cüzdanlardaki XRP miktarları için ekran görüntüsü alma işleminin başlatılacağı belirtildi. Ekran görüntüsü alım işlemleri bittiği anda para yatırma ve çekme işlemlerinin devam ettirileceği, Spark dağıtımının da 12 Aralık’ta başlatılacağı açıklandı.

Bitstamp ve Crypto.com’un ardından Binance’in de Spark Airdrop’unu destekleyeceğini açıklamasıyla birlikte gözler diğer büyük kripto para borsalarına döndü.

Kasım ayının başında elinde XRP tutan yatırımcılara, Flare Network’ün token’ı SPARK’ın 1:1 oranında dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ardından teker teker kripto para borsalarının desteğini alan airdrop’un 12 Aralık tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri
Daha fazla kripto para borsalarından haberler için: Borsa HaberleriOKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.