Muhabbit

ALTCOIN

Ripple XRP Fiyat Analizi 21.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Ripple XRP Fiyat Analizi 21.01.2021

Bugün fiyat analizi için seçtiğim coin herkesin yakından tanıdığı Ripple XRP. Ripple’daki dinamikler genelde kripto para piyasasındaki diğer coinlerden farklı işlemekte. Bunu Ripple’ı biraz takip edenler de fark etmiştir zaten. Şimdi Ripple’ın fiyat grafiğine geçelim.

0XMp4sHP - Ripple XRP Fiyat Analizi 21.01.2021
Ripple XRP fiyat grafiği 21.01.2021. 2 saatlik grafik, veriler Binance borsasında alınmıştır.

Ripple’da SEC davası konusu biraz durulmaya başladı son günlerde. Önceden birkaç günde bir delist haberi veya başka olumsuz haberler çıkmaktaydı. Ancak son birkaç gündür bunlar duruldu ve haliyle bu durum da fiyata olumlu yansıdı. Fiyat üzerindeki satış baskısı nispeten daha da azaldı. Ocağın ilk haftasının sonunda da fiyat yaklaşık %50 artmıştı zaten.

Grafikteki yeşil alanlar destek ve direnç bölgelerimiz. Bunlar hâlâ düzgün bir biçimde çalışmaya devam etmekteler. Grafikte farklı olarak bir de lacivert bir bölge görmektesiniz. Önceki Ripple Fiyat Analizi yazımı okumuş olanlar o alanın ne anlama geldiğini biliyorlardır zaten. O bölgede bir ikili tepe formasyonu vardı. O formasyonu önceki fiyat analizi yazımızda tartışmıştık. Orada bir de şunu belirtmiştim, 0,26 dolar bölgesindeki destek 1-2 gün içinde kırılmazsa bu formasyonu göz ardı edeceğim. O destek bölgesi görebileceğiniz üzere kırılmadı ve artık oradaki ikili tepe formasyonunu göz ardı edebiliriz.

Ayrıca grafikte bir de düşen trend görmektesiniz (kırmızı). O trend 0,70 dolar bölgesinden başlamaktaydı. Önceden hatırlarsanız bu trend kırılımıyla birlikte Ripple oldukça güzel bir işlem fırsatı vermiş ve güzel bir kâr almıştık. Bu trend daha sonra tekrar aşağıya kırıldı. Ancak grafiğe bakacak olursanız fiyat iki defa bu trendin çok yakınından ret yemiş. Bundan dolayı bu trendin tekrar işe yarayabileceğini düşünüp onu grafiğimden kaldırmadım henüz.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar