BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ripple (XRP) Yükseliş İçin Hazır Mı?

Son dönemde bazı analistler kripto paranın yakın zamanda güçlü bir geri dönüşle tekrar sahne alabileceğini söylüyor.

Yayın:

-

XRP 2018’de $3 seviyelerinin üzerindeki zirvelerine ulaştığından beri market değeri olarak en büyük üçüncü kripto para birimi olarak yoluna devam ediyor. Ardından ayı piyasasının etkisini göstermesiyle birlikte sert bir düşüş trendine girmişti. Şu anda XRP fiyatı $0.24 seviyelerinde seyrediyor. Şu andaki mevcut fiyat tüm zamanlardaki en yüksek fiyatından 90% daha düşük. Sadece dolar paritesinde değil, aynı zamanda Bitcoin paritesinde de büyük bir düşüş gösteren XRP, zirvesinden çok uzaklarda olan 2.500 satoshi seviyelerinde seyrediyor. Yine de son dönemde bazı analistler kripto paranın yakın zamanda güçlü bir geri dönüşle tekrar sahne alabileceğini söylüyor.

Analist Bitcoin Jack XRP/BTC paritesinde önemli bir dip oluşturduğunu, bu seviyelerde tutunduğunu ve önemli bir boğa formasyonu oluşturmaya başladığını düşünüyor.

Jack, 2500 satoshi seviyelerinden tekrardan 2850 seviyelerinde dönüşün yakın olduğu görüşünde. Bu da BTC paritesinde yaklaşık 13%’lik bir kazanca denk geliyor. Bir başka önde gelen analist Smokey ise XRP’nin Ichimoku Cloud’u henüz boğa olmasa da, diğer büyük altcoinlerin güçlendiğini, bu hareketin desteğiyle de XRP’nin önümüzdeki haftalarda hareketine başlayacağı görüşünde. Smokey ve Jack, XRP boğasının yakın olduğunu düşünüyor. Brave New Coin’den analist Josh Olszewicz bu durumdan o kadar da emin değil. Geçtiğimiz günlerde Ripple ile alakalı geniş bir analiz videosu yayınlayan analist XRP/BTC paritesinin hangi noktalara gidebileceğiyle alakalı kendi görüşlerine yer verdi.

Ripple değeri 200 günlük ortalamanın ve Ichimoku bulutunun altında olduğu ve hacmin bu seviyeleri aşmak için yeterli değil. Burada görünen herhangi bir yükseliş yok. Bu sebeple yükseliş yerine tekrardan en düşük seviyeler test edilebilir.

Hal böyleyken Ripple boğasının başlayıp başlamayacağı ile ilgili bir fikirde bulunmak gerçekten zor. Geçtiğimiz günlerde ise 2020 yılında en iyi performans gösterecek kripto para birimiyle alakalı Twitter’da yaklaşık 4500 kişinin katıldığı bir anket yapıldı.

Anketin sonucuna göre 42% oranla XRP 2020’de en iyi performans beklenen kripto para. XRP topluluğunda Ripple ile Moneygram arasında yapılan anlaşma sayesinde 2020 yılında XRP kullanımının büyük oranda genişleyeceği ve dolayışla bu kullanımın fiyata olumlu yansıyacağı görüşü hakim. İlerleyen dönemde bu görüşlerden hangisinin doğru çıkacağı büyük merak konusu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Coin Fiyat Analizi 1.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz (1.12.2020). Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugün Binance Coin yani BNB’nin fiyat analizini hazırladım. Bildiğiniz üzere BNB, Binance borsasının coini ve BNB kullanıcıları Binance borsasında bazı avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan da BNB Binance ekosisteminin belkemiğini oluşturuyor diyebiliriz. Haliyle Binance ekibi de BNB’yi ayakta tutmak ve daha iyi yerlere getirmek için sürekli çaba sarfediyor.

Binance coin BNB fiyat grafiği 1.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte Görmüş olduğunuz yeşil alanlar önceden belirlediğim destek/direnç bölgeleri. Bu bölgeleri baya önceden belirlememe rağmen hâlâ düzgün bir şekilde çalışmaktalar. Siz de fiyat analizi yazılarımdaki bölgeleri grafiklerinize ekleyebilir veya kendiniz takip ettiğiniz grafik üzerlerinde destek/direnç çalışması yaparsanız bunları uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz her grafikte destek/direnç bölgelerini belirlemek için birkaç dakika ayırırsanız ilerleyen zamanlarda daha rahat edersiniz.

Fiyat 32 dolar bölgesindeki direnci kıramayınca aldığı ret ile birlikte yükselen trendini kırdığını görmekteyiz. Bu kırılımla birlikte düşüş 29,5 dolar bölgesindeki destekte şimdilik son bulmuş görünüyor. Bu düşüşün yükselen trenddeki fibonacci oranına baktığımızda 0,5 geri çekilme seviyesine denk geldiğini görmekteyiz. Bu trendin hedeflerinin tamamlandığını düşünmekteyim. Bundan dolayı sonraki süreçte bu trendi takip etmeyeceğim.

Fiyattaki genel görünüme bakacak olursak, fiyat hareketinde bir olumsuzluk görünmüyor. Fiyat 32 dolar bölgesini test ettikten sonra önceden kırdığı direnci (29,5 dolar) dönüp retest etmiş durumda. Fiyatın 29,5 dolar bölgesi altında mum kapanışı yapmadığı müddetçe tekrar 32 dolar bölgesindeki direnci zorlayacağını düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Huobi ETH 2.0 İçin Tek Tıkla Staking Hizmeti Başlatıyor!

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, Ethereum 2.0 için staking hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0’ın ilk adımı olan ETH 2.0 Faz 0 yarın itibarıyla başlatılıyor. Beacon Chain’in aktive edilmesi ile birlikte Ethereum 2.0’a geçişin ilk aşaması başlatılmış olacak.

Bu süreç içinde ETH’larını stake eden yatırımcılar staking geliri ile ödüllendirilecek.

ETH 2.0 kontratına yapılan yatırma işlemi ile kazanılan ödüller için Huobi çok daha kolay bir yol bulmuş görünüyor. Huobi üzerinde ETH 2.0 staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, ağda sürekli güncellenen staking ödüllerinden faydalanabilecekler.

Son 24 Saat

Staking işlemleri için son 24 saatin içinde bulunmakta olan ETH 2.0 ağı, Huobi’den büyük destek görmüş durumda. Minimum stake miktarını 0.1 ETH olarak belirleyen Huobi, güncel verilere göre maksimum yüzde 17 minimum yüzde 6 staking geliri sunacak.

Güncel staking ödül oranı ise şu şekilde:

Ethereum 2.0

Beacon Chain üzerinde herhangi bir sorun olması durumunda stake edilen miktarlarda herhangi bir kayıp olmayacağını belirten Huobi ekibi, zararın kendileri tarafından karşılanacağının altını çiziyor.

Huobi’de henüz hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden hızlıca kayıt olarak staking işlemini tamamlayabilir, ekstra olarak 170 $’a varan yeni kayıt bonuslarından faydalanabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.