Muhabbit

ALTCOIN

Ripple’da Sorunlar Bitmiyor! Yeni Dava!

Ripple tarafında sorunlar bitmiyor.

Clock
Paylaş
Ripple’da Sorunlar Bitmiyor! Yeni Dava!

Ripple tarafında sorunlar bitmiyor.

Pazartesi itibarıyla Ripple tarafında yeni sorunlar gündeme geldi. Tyler Toomey tarafından Florida Mahkemesi’nde açılan yeni davada Ripple ve Ripple CEO’su Bradley Garlinghouse’a açılan dava ile menkul kıymet yasasının ihlal edildiği iddia ediliyor.

Screen Shot 2021 01 27 at 12.09.27 962x600 - Ripple'da Sorunlar Bitmiyor! Yeni Dava!
Ripple’a Açılan Dava Dosyası

Davacı taraf Ripple’ın 2013 yılından beri 14.3 Milyar XRP satışı gerçekleştirerek menkul kıymet yasasına uymadığını belirtiyor. Satışlardan elde edilen 1.38 Milyar $’ın şirketin finansmanının sağlandığı belirtilen davada, şirket tarafından yapılan satışların SEC’e kayıtlı bir satış olmadığının altı çiziliyor.

Davacı taraf Ripple şirketinin satıştan önce gerekli bilgi ve materyalleri de alıcılara sunmadığını belirtirken, satış işleminin baştan sona yasalara uygun olmadığını iddia etti.

SEC tarafından açılan davayı da öne süren Tyler Toomey, birçok borsanın SEC tarafından harekete geçilmesinin ardından XRP’yi delist ettiğini dosyaya eklemiş durumda.

Dava her ne kadar SEC tarafından açılan davaya benzese de, genel anlamda satışların Florida yasalarını iddia ettiği belirtiliyor.

SEC tarafından Ripple’a açılan dava ile ilgili ilk bilgileri 22 Şubat’ta alacağız. Davanın bir yıldan çok daha uzun süreceği belirtilse de birçok kişi 22 Şubat’ı bekliyor.

Sizce Ripple ve XRP tarafındaki gelişmeler hangi yönde olacak?

XRP haberleri için: XRP Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar