BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ripple’ın Yeni Genel Merkezi Japonya’ya mı Taşınacak?

Ripple, ABD’den çekilecek mi?

Yayın:

-

Ripple'ın

Japon finans devi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitaro, Japonya’nın Ripple’ın ABD’den ayrılması durumunda taşınacağı en olası ülke olduğunu söyledi.

28 Ekim’de bir basın duyurusunda Kitao, Ripple’ın San Francisco’daki ofisini taşıma durumunun yerine getirmesi halinde, blockchain tabanlı ödeme firmasının Japonya’yı yeni merkezi için “en umut verici aday” haline getirdiğini belirtti. Bildiğiniz üzere, SBI Holdings bir Ripple yatırımcısı ve Kitao, firmanın yönetim kurulunda yer almakta.

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Bu ayın başlarında Larsen, ABD’deki yetkililer nedeniyle firmanın, İngiltere, İsviçre, Singapur veya Japonya gibi ülkelere taşınmayı düşündüğünü belirtti. Bunun en büyük sebebi ise ABD’deki yetkililer “uygulama yoluyla düzenleme” politikasına sahip. Dünya, kripto para birimi tabanlı yeni nesil küresel finans sistemi için hazırlanırken, ABD bu durumdan “geri kalmış” bir halde.

Bloomberg’in 22 Ekim tarihli raporuna göre Ripple, Japonya ve Singapur’u izlediği ülkeler arasına aldı. Garlinghouse, o sırada SBI ile ülkeyi genel merkezi için potansiyel bir yer olarak kullanmak hakkında konuştuğunu belirtti.

Garlinghouse, “Japonya, SBI gibi önemli ortaklarımı olduğu için en hızlı büyüyen pazarlarımızdan biri” dedi.

SBI Holdings, Ripple’ın Japonya’daki ATM’lerde Ripple destekli yerleşimleri entegre etme planlarının bir parçası olarak Japon ödeme şirketi MoneyTap’e yatırım yaptığını da duyurmuştu. Entegrasyonun, tüketicilere, bankacılık bağlantılarına bakılmaksızın Japon ATM’lerindeki fonlara daha kolay erişim sağlamayı amaçladığı bildirilmekte.

ABD’nin kripto ve blockchain teknolojisi üzerinde takındığı kararsız tavırlar, Ripple gibi şirketleri, ülkeden uzaklaştıracak gibi duruyor. Gerçekten önde gelen Ripple üyelerinin de dediği gibi, ABD kripto ve blockchain pazarında diğer ülkelere göre ciddi manada geri kalmış durumda ve ne yazık ki bu durumu aksine çevirebilecek herhangi bir adım hala atılmadı.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine Müjde!

Sadece açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini fonlamak amacıyla yeni bir organizasyon kuruldu. Square, Gemini, Kraken desteğini kapan Brink!

Yayın:

-

brink bitcoin geliştiricisi fonlama

Yılların deneyimiyle kripto para dünyasına nam salmış açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğuna fon sağlamak amacıyla bağımsız bir kuruluş kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini yönlendiren ve çalışmasını sağlayan kilit bir bileşen gözüyle baktıkları Brink’i kurduklarını açıkladı. Brink, Bitcoin projeleri üzerine çalışan açık kaynak geliştiricilere fon sağlamanın yanı sıra Bitcoin üzerine çalışmaya yeni başlayan geliştiricilere kendilerini tanıtmalarını ve kaynaşmalarını sağlayan bir arkadaş grubu mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular sadece Bitcoin’in geliştirilmesi üzerine kurulu olan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyor. Zaten arkasındaki isimler de ileride özel bir yere sahip olacağının da bir göstergesi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Finansmanları Göz Dolduruyor!

Brink’in finansman listesi ise göz dolduruyor! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyon finansmanını üstleniyor. Bitcoin geliştiricilerini destekleyen fonuyla geliştiriciler arasında iyi bilinen kâr amacı gitmeyen İnsan Hakları Vakfı (The Human Rights Foundation), Jack Dorsey’in Square’i, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken ilk iki bursiyeri finanse ediyor.

Peki Nasıl Olacak?

Kurucuların yaptığı açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Fonlarla Bitcoin gelişimini besleme üzerine kurulu bir modellemesi olan Brink, biraz da deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi organizasyonlar, geliştiricilere dağıtılacak olan hibeleri doğrudan kendi merkezi fon havuzlarından gönderecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in gelişimini desteklemek isteyen ama direkt olarak hangi geliştiriciyi beslemesi gerektiğini bilmeyen kurum ve kuruluşlar direkt olarak bu geliştiricileri inceleyip mentorluktan geçirmiş olan Brink’e fonlama yapabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hayırsever 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergiden muaf bağışlar yapmalarını sağlıyor. Böylece halktan direkt olarak bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklı tek kuruluş olma unvanını taşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

2017’de Bitcoin Fiyatı Hangi Borsada Kaçı Gördü?

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin fiyatı 2017 zirvesine yaklaşmaya devam ederken sizler için 2017 zirvesinde Bitcoin’in önde gelen borsalarda hangi fiyatlara ulaştığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Bu borsalar arasında Bitcoin’in en yüksek fiyatını gördüğü borsa Gemini olarak öne çıkmakta.

19,999 $’lık zirve ile 20,000 $’dan sadece 1 $ uzakta olan Bitcoin, farklı borsalarda farklı fiyatlar ile zirvesini görmüş durumda. Coinbase ve Bitfinex üzerinde 19,891 $ ile zirvesini göre Bitcoin, birçok analist tarafından bu zirve fiyat ile değerlendirilmekte.

Huobi tarafında 19,875 $’a kadar yükselmeyi başaran Bitcoin, OKEx’te 19,821 $ ile zirveyi gördü.

19800 $’ın Altındaki Borsalar

Binance ise 19,798 $’lık fiyat ile 19,800 $’ın altında seyrediyor. Bitstamp ve Kraken tarafında ise en düşük zirveler öne çıkıyor.

Kraken üzerinde görülen en yüksek değer ise 19,660 $.

Farklılığın Sebebi Ne?

Borsalardaki anlık likiditenin farklılığı ve arz-talep ilişkisi doğrultusunda son fiyat değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 2017 Aralık’taki hareketlilik ile birlikte borsalar arasında yaklaşık 300 $’lık farklılık oluşmuş görünüyor.

Sizce Bitcoin önümüzdeki günlerde yeni zirvesini test edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.