Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39356.41
1.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2157.05
3.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.16
1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robert Kiyosaki: Finansal Çöküşten Önce Altın, Gümüş ve Bitcoin Alın!

Kiyosaki, enflasyondan kaçınmak için Bitcoin almayı önerdi.

Clock
Paylaş
Robert Kiyosaki: Finansal Çöküşten Önce Altın, Gümüş ve Bitcoin Alın!

Ünlü yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ekonomik anlamdaki çöküşün ardından ABD’de oluşabilecek yeni bir depresyona karşı uyarıda bulundu. ”Zengin Baba Yoksul Baba” kitabı ile gündemleri sarsan ve oldukça popüler hale gelen Kiyosaki, kendini ön plana çıkaran bu kitabı Sharon Lechter ile birlikte yazarak, 1997 tarihinde yayımlamıştır. 

728×90 muhabbit - Robert Kiyosaki: Finansal Çöküşten Önce Altın, Gümüş ve Bitcoin Alın!300x250 muhabbit - Robert Kiyosaki: Finansal Çöküşten Önce Altın, Gümüş ve Bitcoin Alın!

Kitap altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaya devam ediyor. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satılmış durumda.

İlginizi çekebilir: Robert Kiyosaki kimdir?

Ünlü yazar yakın zaman önce yaptığı bir paylaşım ile ABD’nin depresyona girdiğini belirtti. Başkan Joe Biden ve Fed’in insanları soyduğunu ve yeni depresyonu önlemek için enflasyona ihtiyaçları olduğunu belirtti. Kiyosaki ayrıca şunları vurguladı:

“Enflasyon yoksulları soyuyor. Enflasyon zengini daha zengin yapar. Hazırlanın, dev bir çarpışma, ardından yeni bir depresyon. Akıllı olun ve altın, gümüş, Bitcoin satın alın.”

Bu, Kiyosaki’nin büyük bir tehlikenin yaklaşmakta olduğu konusunda ilk uyarısı değil. Eylül ayında da ünlü yazar şu açıklamayı yapmıştı:

“Ekim ayında dev borsa çöküşü. Neden? Hazine ve Fed’in, T-bonoları eksik. Altın, gümüş ve Bitcoin de çökebilir. Yine de onları satmayı düşünmüyorum.”

Senatör Rick Scott, son dönemlerde Kiyosaki’nin görüşlerine benzer şekilde enflasyon hakkında açıklamalar yapmaya başladı. Fox News’e yakın zaman önce yaptığı açıklamada; Amerikalıların, demokratların paralarını idare etme biçimine öfkeli olmaları gerektiğini ve Başkan Joe Biden’in daha iyi geri dönüş gündeminin, ülkenin saçma enflasyonunu daha da kötüleştireceğini söyledi. Senatör Rick Scott sözlerine şöyle devam etti:

“Bu konuyla ilgili konuştuklarına bakarsanız tek yapacağı daha fazla enflasyona neden olmak. Gaz fiyatlarının %55 artmasıyla bu ülkedeki yoksul ailelere ne yaptığına bakın! Bakkala git, gıda fiyatları artmış. Bunların hepsi hükümet harcamalarından kaynaklanıyor.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar