Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38848.02
0.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2122.52
1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.08
0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.1
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Robinhood CEO’su GameStop Kısıtlamasından Dolayı Duruşmaya Çıkıyor!

Robinhood’un CEO’su Vlad Tenev, GameStop hisselerini kısıtladığı gerekçesiyle sanal duruşmada ifade veriyor.

Clock
Paylaş
Robinhood CEO’su GameStop Kısıtlamasından Dolayı Duruşmaya Çıkıyor!

Robinhood CEO’su Vlad Tenev’in, komisyonsuz ticaret platformu Robinhood’un GameStop hisselerinde alım satımı durdurmak için büyük hedge fund’larıyla çalıştığı suçlamaların ardından, 18 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi (House Financial Services Committee) önünde ifade vermesi bekleniyor.

Politco’nun haberine göre Tenev’in “Game Stopped? (Oyun durduruldu mu?) Shortcular, Perakendeciler ve Sosyal Medya Çarpıştığında Kazanan Kim Olacak?” başlıklı sanal bir duruşmada komite önüne çıkması bekleniyor.

Türkiye saatiyle 20:00’da başlayacak olan duruşma, Kongre Üyesi Maxine Waters (D-Calif.) başkanlığında gerçekleştirilecek. Waters daha önce Robinhood’un eylemleri ile alakalı endişe duyduğunu ifade etmişti.

728×90 muhabbit - Robinhood CEO'su GameStop Kısıtlamasından Dolayı Duruşmaya Çıkıyor!300x250 muhabbit - Robinhood CEO'su GameStop Kısıtlamasından Dolayı Duruşmaya Çıkıyor!

“Robinhood’un ticareti kısıtlayıp kısıtlamadığı konusunda endişeliyim, çünkü Robinhood ile olaya dahil olan bazı hedge fund’lar arasında gizli anlaşmaların olduğuna dair duyumlar aldık.”

Kongre Üyesi Maxıne Waters

Geçtiğimiz günlerde yatırım platformu Robinhood, Reddit üzerinde organize olan yatırımcı topluluğunun GameStop ve WallStreetBets tarafından hedeflenen diğer hisse senetlerini satın alım işlemlerini sınırlamıştı.

Tenev platformunun bu sınırlandırmayı, mevduatları kolaylaştırma yeteneğini aştığı çalkantılı bir ticaret döneminde kendisini ve müşterileri korumak için yaptığını söyledi.

CEO, platformunun “bir piyasa yapıcısı veya başka bir piyasa katılımcısı tarafından yönetildiğini” reddetti, bunun yerine kararın “teknik ve operasyonel” bir platforma dayandığını dile getirdi.

Daha fazla Robinhood haberi için: Robinhood Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar