Muhabbit

Fon Toplayan Robinhood Gücüne Güç Katıyor!

Robinhood değerini 8,2 milyar dolara çıkarttı.

Robinhood

Austin Teksas merkezli crowdfunding platformu Microventures’a Robinhood’un bir sonraki serisi için stake yapması teklif edildi. Daha önce platform aracılığıyla fon toplayan Robinhood, şirkete 8,2 milyar dolar değer katması beklenen F Serisi için fon toplamaya çalışıyor.

2019 Temmuz’unda Ribbit Capital, DST Global, NEA, Sequoia ve Thrive Capital’in katkılarıyla E Serisi’nin çıkmasıyla 323 milyon dolar toplayan komisyonsuz trading uygulamasının o zamanki değeri 7,6 milyar dolarla yılın en iyi değeriydi.

Geçtiğimiz yıl şirketin halka açılmayı düşündüğü söylentisi yayılmıştı ancak bu artış büyüme planlarının halka açılmadan önce gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Kasım ayında bazı teknik sorunlar sebebiyle bazı kullanıcılar, yüksek kaldıraçlı ve yetersiz destekli trade yapabildiler ancak bu aksaklıklar platformun büyümesini durduramadı. 2019 Aralık’ında 10 milyon kullanıcıya ulaşan Robinhood, durdurulamaz olduğunu gösterdi. Uygulama tasarım olarak basitliğinin yanı sıra ortalama yatırımcıların kullanımı için gayet kullanışlı ve kolay olmasıyla da kullanıcıların dikkatini çekmekte.

Son Yazılar

Exit mobile version