Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $38845.28
0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2145.04
2.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.17
1.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.5
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robinhood Hakkında Onlarca Olumsuz İnceleme Var!

Kullanıcılar, Robinhood’a kızgın!

Clock
Paylaş
Robinhood Hakkında Onlarca Olumsuz İnceleme Var!

Birden fazla kaynaktan elde ettiğimiz haberlere göre Robinhood’un, GameStop gibi hızla yükselen hisse senetlerinin alım satımını askıya almasından sonra Google, Google Play Store’da Robinhood ile ilgili binlerce olumsuz yorumu sildi.

728×90 muhabbit - Robinhood Hakkında Onlarca Olumsuz İnceleme Var!300x250 muhabbit - Robinhood Hakkında Onlarca Olumsuz İnceleme Var!

Google’ın bu hareketini, Google Play Store politikalarının ihlali sebebiyle yaptığı iddia edildi. Bu arada Google, The Verge ile yaptığı konuşmada, bu durumu onayladı.

The Verge, Google’ın politikalarının, bir uygulamanın derecelendirmesini değiştirmeyi amaçlayan incelemeleri açıkça yasakladığını söyledi.

Google, “derecelendirmelerde ve incelemelerde politika hallerini tespit etmek ve uygulamak için insan zekasını makine öğrenimi ile birleştiren” bir sisteme sahip olduğunu söyledi. Ayrıca şirket, firmaların incelemeleri silme yetkisine sahip olmadığını da sözlerine ekledi.

An itibarıyla Robinhood uygulamasının Google Play Store üzerinde 4.2 yıldız puanı ile 177.000 yorumu var.

28 Ocak’ta Robinhood, aralarında GameStop ve AMC Entertainment’ın da bulunduğu bir kaç hisse senedinin alım satımını durdurdu ve kullanıcılar arasında büyük bir öfkeye yol açtı. Bildiğiniz gibi GameStop hisse fiyatları, Melvin Capital gibi short pozisyon açan Wall Street devlerine karşı bir Reddit hareketi ile yükseltildi.

Popüler hisse senetlerini askıya almanın yanı sıra, Robinhood’un aynı gün Dogecoin alım satımını da durdurduğu bildirildi. Reddit aracılığıyla yönetildiğine inanılan ciddi bir yükselişin ardından, DOGE, 29 Ocak itibarıyla %900 artarak ilk 10 kripto para birimi arasına girdi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar