Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44189.63
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2361.09
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.5
16.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239
2.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30’a Yakın Düşüş Sergiledi!

Ukrayna Rusya savaşından dolayı küresel çapta birçok hisse senedi endeksinde düşüş görüldü.

Clock
Paylaş
Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30’a Yakın Düşüş Sergiledi!

İki ana Rus hisse senedi endeksi olan RTS ve Moex, 24 Şubat 2022 tarihinde %30’a yakın düşüş sergiledi. İki hisse, 2021 Ekim ayından bu yana %60’a yakın düşüş sergilemiş oldu. Birçok Rus hissesi, 2009’dan bu yana en düşük seviyelerine ulaştı.

Hisseler Düşerken Altın Yükselmeye Başladı

Savaş devam ederken Petrol (WTI), %7.5 artış göstererek birim fiyatı yaklaşık 100$’a kadar ulaştı. Bununla birlikte doğalgaz, %7’ye yakın yükselerek 4.91 $’a kadar çıktı. Petrol ve doğalgaz kadar bir yükseliş göstermese bile altın, %3.5’lik bir artışla 1.970 $’a kadar yükseldi.

728×90 muhabbit - Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30'a Yakın Düşüş Sergiledi!300x250 muhabbit - Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30'a Yakın Düşüş Sergiledi!

Avrupa Ülkeleri Savaştan Etkilendi!

Dünya üzerinde birçok açıdan büyük bir güç olan Rusya, Ukrayna’ya savaş açmasıyla birlikte Avrupa hisse senetlerini negatif yönde etkiledi. Almanya’nın en önemli hisse senedi endeksi olan DAX ve Fransa’nın en önemli hisse senedi endeksi olan CAC, %4’e yakın bir düşüş sergiledi.

Kripto para piyasaları da savaştan etkilendi. Bitcoin gün içersinde %8’e yakın düşüş gösterirken, Ethereum %10’a yakın düştü.

Rus tankları, Ukrayna’nın belirli şehirlerini işgal etmeye başladı. Ülkenin her tarafına saldıran Rusya, Ukrayna’yı çember içine aldı.

xukraine russian invasion feb 2022.jpeg.pagespeed.ic .GIzionL k4 - Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30'a Yakın Düşüş Sergiledi!
Ukrayna Rusya Savaş Bölgeleri

Ukrayna, yaklaşık beş Rus jetini düşürdüğü iddia ederken, Rusya bu haberi yalanladı. Farklı haber ajansları Kiev’de patlamalar yaşandığını söyledi. Savaştan kaçmak isteyen şehir sakinleri, arabalarla yola çıktı. Panik ortamından dolayı yollarda trafik oluştu. Bundan dolayı birçok vatandaş şehri terk edemedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky şunları söyledi:

Rusya ile savaşmak isteyen her vatandaşa silah teçhizatı sağlanacak.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von de Layon savaş ile ilgili şunları söyledi:

Rusya için kilit öneme sahip teknolojileri ve pazarlara erişimlerini engelleyeceğiz. Bu hareketleri uygularken Rus ekonomisini güçsüzleştirmek için adımlar atacağız.

Rusya’nın ekonomisini ve modernleşme kapasitesini zayıflatacağız. Bununla birlikte Avrupa Birliği’ndeki Rus varlıkları donduracağız. Rus bankalarının Avrupa finans piyasalarına olan erişimini durduracağız.

Ukrayna Binası Bombalandı!

xukraine building bombed feb 2022.jpg.pagespeed.ic .NT04uP244M 812x600 - Rus Hisse Senetleri, Savaş Başladıktan Hemen Sonra Yüzde 30'a Yakın Düşüş Sergiledi!
Ukrayna Binası

Ethereum’un kurucusu Vitalik savaş hakkında şunları söyledi:

Putin’in Ukrayna ile yaşadığı anlaşmazlığı barışçıl bir yolla çözmeyi reddetti. Bunun yerine savaşmaya karar verdi. Bu karardan gerçekten çok rahatsızım.

Bu karar, Ukrayna ve Rus halkına karşı işlenen bir suçtur. Savaşta olan herkesin güvende kalması için dua ediyorum.

Boris Johnson, 1939’dan bu yana ilk kez özgür ve demokratik bir ulusa karşı açılan savaş için Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ile acil bir toplantı düzenliyor.

Daha fazla Bitcoin haberi için : Bitcoin

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar