Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26550.01
-1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1584.5
-2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.83
-2.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.5
-1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rus Petrol Şirketleri Kripto Para Madenciliği İle İlgilenmeye Başladı!

Rusya’da petrol üretimi yapan şirketler, petrol sahalarının yanında kripto para madenciliğini organize etmek istiyor.

Clock
Paylaş
Rus Petrol Şirketleri Kripto Para Madenciliği İle İlgilenmeye Başladı!

Rusya’da petrol üretimi yapan şirketler, kullandıkları petrol sahalarının hemen yanında kripto para madenciliğini organize etmek için bir proje geliştirdi. Kripto para üretimine ayrılmış veri merkezleri, petrol çıkarma sırasında açığa çıkan ve boşa gidecek olan fazla gazdan güç alacak.

728×90 muhabbit - Rus Petrol Şirketleri Kripto Para Madenciliği İle İlgilenmeye Başladı!300x250 muhabbit - Rus Petrol Şirketleri Kripto Para Madenciliği İle İlgilenmeye Başladı!

Moskova’daki hükümet kurumları da, Rus petrol şirketleri tarafından madencilik alanlarında kripto para birimi madenciliğine başlamak için başlatılan bu girişimi değerlendiriyorlar. Yeni girişim, yoğun enerji tüketen dijital para basımı sürecinde kullanılacak elektriği üretmek için petrol gazını ( APG ) kullanmayı hedefliyor.

Rusya’nın önde gelen gazetesi Kommersant, Sanayi Bakan Yardımcısı Vasiliy Shpak tarafından yayımlanan bir haberden alıntı yaparak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın yakın zamanda Dijital Kalkınma Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası’ndan ( CBR ) fikir hakkında geri bildirimde bulunmalarını istediğini bildirdi. Bakanlık ayrıca merkez bankasına da bunun meşru bir girişim olup olmayacağı konusunda bilgi vermesini istedi.

Rusya Kripto Para Madencilerinin Yeni Adresi Oldu

Bilindiği üzere Rusya’da kripto para birimlerini düzenleyen ana kanun, bu yılın başlarında yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” isimli yasadır. Çin’in yasaklarından sonra kripto para madencilerinin uğrak noktası haline gelen Rusya, bu alanda gerekli düzenlemeler yaparak ilgili faaliyetlerden ekonomik gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Kripto para madenciliğinin endüstriyel bir faaliyet olarak yasallaştırılması, parlamento Finansal Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov’un eylül ayında bu şekilde kayıt altına alınması ve buna göre vergilendirilmesi gerektiğini belirtmesiyle hükümet çevrelerinde destek görmeye devam ediyor.

Kommersant ayrıca, büyük Rus petrol şirketlerinden birinin halihazırda devam eden bir kripto para madenciliği projesi olduğunu ve bunu büyütmek istediğini belirtiyor.

Mevcut resmi bilgilere göre, şu ana kadar yalnızca Rus enerji devi Gazprom‘un bir yan kuruluşu ve ülkedeki üçüncü büyük petrol üreticisi olan devlete ait Gazprom Neft’in gerçek bir madencilik projesi var. Ocak ayındaki bir rapora göre, petrol devi bir ayda 1.8 BTC üretmeye başlamış durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar