Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41449.99
5.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2249.21
4.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.39
1.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $234.2
2.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Rusya Başbakanı Kripto Piyasasını Düzene Sokmak İstiyor!

Rusya’da kripto sesleri!

Clock
Paylaş
Rusya Başbakanı Kripto Piyasasını Düzene Sokmak İstiyor!

Rusya başbakanı Mikhail Mishustin, yerel kripto para birimi piyasasının daha da gelişmesin için destek verdiğini söyledi!

26 Kasım tarihinde yapılan bir hükümet toplantısında Mishustin, yeni endüstrinin büyümesine katkıda bulunmak için ülkedeki kripto sahipleri için yasa korumaların getirilmesini önerdi.

728×90 muhabbit - Rusya Başbakanı Kripto Piyasasını Düzene Sokmak İstiyor!300x250 muhabbit - Rusya Başbakanı Kripto Piyasasını Düzene Sokmak İstiyor!

Mishustin’e göre, böyle bir çerçeve endüstriyi “medeni bir şekilde geliştirecek, böylece bu tür varlıkların sahipleri haklarını ve çıkarlarını koruyabilecek”.

Planın bir parçası olarak Rusya başbakanı, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini mülk olarak tanımak için Rus Vergi Kanunu’nu değiştirmeyi önerdi ve şunları belirtti.

Vergi kanununda bir dizi değişiklik yapalım, böylece dijital finans varlıkları mülk olarak tanınabilir ve sahipleri herhangi bir yasadışı eylem durumunda yasal korumaya güvenebilir ve haklarını mahkemede savunabilir.

Mishustin, Ocak 2020’de Rusya’nın eski başbakanı Dmirty Medvedev’in yerini aldı ve bunun üzerine ülkeyi dijital ekonominin gelişimine öncelik vermeye çağırdı. Ancak, yerel kripto ekosisteminin mevcut durumu şüpheli olmaya devam ediyor. Bunun sebebi, hükümetin kripto ödemeleri resmi olarak yasaklamasından kaynaklı. Rus yetkililer ayrıca, yıllık yaklaşık 600.000 $’lık kripto işlemlerini bildirmeyen kullanıcılar için hapis hükmü getirmek istiyor.

Bu arada, büyük Rus finans kurumları yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlerini başlatmak için elini çabuk tutuyor. 19 Kasım’da Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin hizmetlerini başlatmıştı.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar