BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Rusya Kripto Para Gelirlerine Vergi Getiriyor!!

Maliye Bakanlığı kripto para gelirlerinin vergilendirilmesini istiyor.

Yayın:

-

Rusya Maliye Bakanlığı, kripto para birimi endüstrisi için yeni vergi gereksinimleri önererek mevcut faaliyetlere düzenleme getiriyor.

Maliye Bakanı, Kripto para alım satım faaliyetleri yapan vatandaşların, yapılan işlemler için vergi beyanında bulunmaları gerektiğini bildirdi. Gerekli beyanları vermeyenler için, üç yıla kadar hapis cezaları da dahil olmak üzere çeşitli cezai sorumluluklar getirmek istediği haberleri bulunmaktadır.

Rusya’nın en yüksek tirajlı iş dünyası gazetesi Kommersant tarafından 24 Eylül tarihinde bir rapor yayımlandı. Rapora göre, bakanlık, bir yıl içerisinde kripto para alım satım operasyonlarında toplamda bir milyon Rus rublesinin (13.000 $) üzerinde işlem gerçekleştiren ancak bu işlemlere ait beyanlarda bulunmayan kişilerin üç yıl hapis cezası almasını öneriyor.

Bakanlık, düşük miktarlarda kripto para ticareti yapanlar için de limitler belirledi. Buna göre Rusya’daki herhangi bir fiziksel veya tüzel kişilik, miktarı 100.000 rubleyi (1.300 $) aşan yıllık kripto para gelirini bildirmek zorunda kalacak. Rapor, belirlenen bu tür miktarların bildirilmemesi sonucunda, tutulan toplam kripto para varlık miktarı üzerinden % 30 oranında para cezasını öneriyor. Aynı zamanda bu ceza miktarının 50.000 Ruble’den (650 $) daha az olmayacağı da ayrıca belirtildi. 

Kommersant’ın haberine göre, yayımlanan bu raporda yer alan teklifler Rusya’nın hem  mevcut kripto para yasasına hem de yakın zamanda çıkacak olan “Dijital Para Birimi” isimli yasa tasarısına atıfta bulunuyor.

Kripto Para Belirsizliği

Halihazırda yürürlükte olan Dijital Varlıklar Yasası’na göre  Rusya’da kripto para işlemleri için herhangi bir vergilendirme yapılmıyor. Dahası ilgili yasada bu işlemlere ait vergi beyanı bildirmek için herhangi bir kural da bulunmuyor.

Hatırlanacağı üzere Eylül ayı başlarında bakanlık , üç yöntemle elde edilmesi dışında herhangi bir kripto işlemine genel bir yasak getirilmesini önerdi. Bu üç yöntemi ise  miras, iflas ve icra işlemleri olarak açıkladı.

Rusya’da kripto paralar ve onların alım satımları ile ilgili tüm bu belirsizliklere rağmen, küresel kripto para borsaları ülkeye yatırım yapmaya devam ediyor. Buna örnek olarak büyük kripto para borsası Huobi Global’in Rusya’da yerel mobil uygulaması ile bölgede genişleme çalışmalarını başlatması gösterilebilir.

Görünüşe göre ilerleyen zamanlarda Rusya’da kripto para işlemleri ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanacak.

Daha fazla kripto para haberleri için: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Oyun Oynayarak Token Kazanın İşte GAMEE!

Gamee Token, Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak bulunmakta. Temelde GAMEE platformu üzerinde bulunan oyunların oynanması ile ödül olarak dağıtılan Gamee Token, aynı zamanda alınıp satılabiliyor.

Yayın:

-

gamee token

Animoca Brands ve GAMEE yaptığı duyuru ile birlikte Gamee Token’i duyurdu.

Gamee Token, Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak bulunmakta. Temelde GAMEE platformu üzerinde bulunan oyunların oynanması ile ödül olarak dağıtılan Gamee Token, aynı zamanda alınıp satılabiliyor.

Oyuncuların özelliklerine ve başarılarına göre ödüllendiren platform, aynı zamanda GAMEE platformu üzerinde oluşturulan oyunlar için oyun yaratıcılarını da ödüllendiriyor.

Kısacası GAMEE sosyal bir gaming platformu olarak tanımlanabilir. Websitesi ve mobil uygulaması üzerinde kullanıcılara 80’den fazla oyun sunan GAMEE, HTML 5 tabanlı geniş bir oyun kütüphanesi sunuyor.

Dünyaca ünlü kurum ve şirketlerle işbirliği içerisinde oluşturulan oyunlar fazlasıyla ilgi görüyor.

NASA Cartoon Network Ve Daha Fazlası

GAMEE platformunun işbirliği içinde olduğu kurumlar arasında NASA, Cartoon Network gibi önemli kuruluşlar bulunuyor.

Diğer yandan Manchester City, ve Guinness Dünya Rekorları gibi farklı alanlardan da iş birlikleri bulunan GAMEE oldukça geniş bir yelpazaye sahip.

20 Milyondan Fazla Kullancı

Halihazırda 20 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan platform, aylık 40 milyon oyuna ev sahipliği yapmakta. Ek olarak platform ilk gününden bugüne toplamda 4 milyardan fazla kez platformda oyun oynandığını belirtiyor.

Özel Promosyon

Gamee Token için başlangıç promosyonu olarak REVV Token tutan kullanıcıların ödüllendirilmesi planlanıyor. Uniswap üzerinde REVV-ETH paritesine likidite sağlayan kullanıcıların Gamee Token ile ödüllendirilmesi planlanmakta.

Promosyon ile ilgili burada bulunan linkten daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Yearn Finance Sitesinin Klonuna Dikkat Edin!

Yearn Finance’in klonu bilgilerinizi çalmak istiyor!

Yayın:

-

Yearn Finance

Merkezsiz finans “yield farming” platformu Yearn Finance kullanıcıları, yeni bir dolandırıcılık hamlesi ile karşı karşıya!

Görünüşe göre dolandırıcılar, Yearn Finance’in internet sitesini birebir kopyalamış ve kullanıcıların hesap bilgilerini bu şekilde kayıt ediyorlar.

Yearn Finance’in klon sitesi, orijinal internet sitesinin tasarımından alan adına kadar mükemmel bir şekilde kopyalamış durumda. İnternet sitesinin ardındaki dolandırıcılar “yaerm.finance” alan ismini almış.

Ayrıca dolandırıcılar, açılış sayfalarını “yearn finance” anahtar kelimesi ile tanıttılar. Böylece insanlar gerçek internet sitesini aradığında, klon internet sitesini de gördüler.

Yearn Finance’in klon ve gerçek adresi.

Bir kullanıcı reklama tıkladığında, onu tam olarak Yearn Finance’in resmi internet sitesine benzeyen internet sitesine yönlendirir. Bununla beraber, görünen ilk pencerede aşağı inince internet sitesinde “yedi kolay saç stili” adında konuyla ilgisiz bir rehberi görebilirsiniz.

Klon internet sitesinde tıpkı orijinal internet sitesinde olduğu gibi, 6 farklı sekme bulunuyor. Bu bağlantılar, kullanıcıların hangi sekmeye tıkladıklarına bakmaksızın, onları cüzdanlarına giriş yapmalarını isteyen bir sayfaya yönlendiriyor.

Kullanıcılar, giriş yaptıklarında klon site, aralarından seçim yapabilecekleri kripto cüzdanlarının bir listesini gösterir. Ardından, kullanıcılarıdan giriş bilgilerini ve parolasını paylaşmasını isteyen açılır bir pencere gösterir.

Klon dolandırıcıları, kripto alanında nispeten yaygındır. Başka bir internet sitesi, bu tür bir dolandırıcılık yaparak Trust Wallet‘ı taklit etmişti.

Crypto India, Twitter’da dolandıcırıların, Binance Coin ile kullanıcıları dolandırmaya çalışan dolandırıcıların taktiğini anlattı.

Dolandırıcılar rastgele kullanıcılara, BNB Dust şeklinde ödüller yolluyordu. Bu ödülleri talep etmek isteyen kullanıcılar dolandırıcıların yolladığı bağlantıya tıklıyor ve yeni bir pencere açılıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu açılır pencerede, kullanıcılardan kişisel bilgileri talep ediliyor.

Ne yazık ki, eğer dikkatsiz bir kullanıcıysanız, bu tarz tuzaklara kolayca düşebilirsiniz. Çünkü dolandırıcılar bu işi o kadar profesyonel bir hale getirdi ki, iki internet sitesi arasında fark yok denilecek kadar az. Siz siz olun, kullandığınız internet sitelerinin orijinal bağlantılarını her zaman kontrol edin.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.