Muhabbit

Rusya Maliye Bakanı: Bitcoin’i Yasaklamak, İnterneti Yasaklamakla Aynı Şey! 

Bakan, Bitcoin gibi kripto para birimlerini yasaklamanın imkansız olduğunu söyledi.

rusya kripto para

rusya kripto para

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, Rusya Merkez Bankası’nın ülkede kripto paraları yasaklama açıklamalarının ortasında, Bitcoin gibi kripto para birimlerini yasaklamanın imkansız olduğunu söyledi.

Bakanlığın Merkez Bankası’yla yaptığı brifingde konuşan Siluanov, Rusya’da kripto paralara yasak koymanın, interneti yasaklamakla aynı şey olduğunu ve bunun imkansız olduğunu dile getirdi.

Maliye Bakanlığı, kripto para endüstrisini mümkün olan en kısa sürede düzenlemenin, yasaklamaktan çok daha iyi olduğunu belirtiyor. Çünkü, bu durumun, hükümetin piyasayı izlemesine ve kripto para madenciliğinden gelen vergileri kullanarak ülkenin bütçesini büyütmesine izin vereceği düşünülüyor.

Rusya Maliye Bakanlığı

Siluanov brifingde ayrıca, piyasayı vergilendirmek için kolay bir çözüm olduğunu belirterek, hükümetin, yatırılan ve çekilen yasal varlıklarının miktarı üzerinden gerçekleşen kazançlardan vergi alması gerektiğini dile getirdi.

Tüm bunların yanında, Maliye Bakanlığı’nın, şu an Merkez Bankası tarafından duyulan endişeleri kabul ettiği ve hak verdiği noktalar olduğu da belirtiliyor. Hatta Bakanlığın, şubat ayı başlarında yayımlanan kripto para düzenlemesi çalışmalarında, profesyonel olmayan yatırımcıların kripto para birimine yatırım yapmasını sınırlamayı gerekli bulduğu da belirtiliyor.

Merkez Bankasının Görüşü Net

Hatırlanacağı üzere Rusya Merkez Bankası, dolandırıcılık ve kara para aklama gibi yaygın riskleri öne sürerek, profesyonel olmayan yatırımcıların Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almasını istemediğini açıklamıştı. Hatta kurum daha da ileri giderek, madencilik konusunda sert açıklama yapmış, var olmayan kripto para birimlerinin üretilmesinin dolandırıcılık faaliyeti olduğunu söylemişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version