BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Rusya’da Ekran Kartı Satışları Patlama Yaptı

Rusya’da kripto para madenciliği faaliyetlerinde artış gözlendi.

Yayın:

-

Yayımlanan bir rapora göre, kripto para birimlerinin yükselmesi ve uzaktan çalışma imkanlarının artması ile birlikte, Rusya’daki ekran kartlarının satışlarında belirgin bir şeklide artış meydana geldi.

Rusya‘nın en yüksek tirajlı iş dünyası gazetesi Kommersant 14 Eylül’de konuj ile ilgili bir haber yayımladı. Haberde Rusya da faaliyet gösteren yerel bilişim firmalarından olan Citilink ve Svyaznoy’dan bazı bilgiler alındığı belirtildi. Bu şirketlerden alınan bilgiler ışığında ülkedeki  kripto madenciliğinde kullanılan ekran kartı satışlarının Ağustos 2020’de önemli ölçüde arttığı görülmektedir. Bu artışla ilgili olarak Industry X.0 Accenture başkanı Anton Epishev bir açıklama gerçekleştirdi. Epishev, ekran kartı pazarının hala kripto para birimlerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu ve  madencilik ödüllerinin arttıkça cihaz satışlarının da arttığını dile getirdi.

Rusya’nın en büyük tüketici elektronik perakende zinciri M.video, yetkilisi Eldorado ise konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Yılın ilk yarısında Rusya pazarındaki tüm bilgisayar ekipmanlarının satışları, bir yıl öncesine göre birim bazında % 23 arttı ve ücret olarak ise % 32 artarak yaklaşık 90 milyar rubleye ulaştı”

Kommersant’a açıklamalarda bulunan, yerel teknoloji distribütörü Citilink’te görevli yönetici Alexey Rusakov, madencilik faaliyetlerinde kullanılan grafik kartlarından yapılan satışların Ağustos ayında% 49 arttığını söyledi. Rusya ve BDT iletişim direktörü Irina Shekhovtsova’ya göre bu artışlar teknoloji devi Nvidia’nın yıllık bazdaki satışlarının iki kat arttığını göstermektedir.

Kommersant ayrıca, grafik kartlarının yanında diğer bilgisayar parça satışlarının da artış gösterdiğini belirtti. Gazete, satışların geçen yılın Haziran-Ağustos dönemine göre bu yıl yaklaşık % 470 oranında artış yaparak patlama noktasına geldiğini belirtti.  

Madencilikte Belirsizlik Devam Ediyor

Rusya’da ki kripto para madenciliğine yönelik yoğun bir ilgi ve bileşen satın almaları her ne kadar artış gösterse de ülkedeki madencilik endüstrisi ile ilgili belirsizlikler hala çözülmemiş görünüyor. Rusya Bu yılın Temmuz ayında kripto para birimleri ile ilgili “Dijital Finansal Varlıklar (DFA)” yasası çıkarmıştı. Bu yasada madencilik ile ilgili hiçbir ifadeye yer verilmediği görülüyor. Bu durumda da ülkedeki madencilik faaliyetlerinin aslında yasal zeminin uzağında illegal bir faaliyet olarak algılanmasına neden oluyor.

Ancak yapılan bazı açıklamalar Rus yetkililerin kripto para endüstrisi için bir çerçeve hazırlığı içinde olduğunu ortaya çıkarmaktadır. “Dijital Para Birimi” tasarısı adı ile bilinen bu mevzuatın Aralık 2020’de yasalaşarak faaliyete geçirilmesi bekleniyor.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son IEO Injective Protocol Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

injective pool

Kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleştirilen Son IEO olan Injective Protocol, Chainlink “oracle”ı kullacağını açıkladı.

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

İşbirliği kapsamında toplamda altı farklı parite için veriler bahsi geçen oracle yoluyla elde edilecek. Verilerin alınacağı pariteler ise şu şekilde:

ETH/USD, BTC/USD, DAI/USD, LINK/USD, USDT/ETH ve YFI/ETH.

Devam eden süreçte farklı pariteleri de türev işlem platformuna ekleyeceğini belirten Injective Pool ekibi, yeni eklenen pariteler için de verilerin Chainlink üzerinden alınacağını açıklamış durumda.

Injective platformunu her tip trader için düzenlediklerini belirten ekip, platformları sayesinde Chainlink’in de yeni müşterilere ulaşacağını belirtti.

Cosmos (ATOM) İle Entegrasyon Gelecek

Blog yazısında halihazırda projenin Injective Chain üzerinde çalıştığı belirten ekip, kısa süre içerisinde ağın Cosmos ağının çözümü olan Cosmos Inter-Blockchain Communication (Blockchain Ağları Arası İletişim) ile entegrasyonunu tamamlayacağını açıkladı.

Bu sayede Injective Chain, birçok farklı blockchain ağı ile direkt iletişime geçebilecek. Cosmos ise bu çözümü sağlayan önde gelen projeler arasında bulunuyor. Bu noktada sağlanacak entegrasyon ile birlikte Injective, Band Protocol’ün (BAND) “oracle” çözümü ile direkt olan Band Chain ile iletişime geçerek ulaşabilir gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Band Chain de Cosmos IBC çözümünün bir parçası konumunda.

Bu noktada birden fazla “oracle”dan veri alacak olan Injective, daha stabil fiyat beslemelerine sahip olabilir.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.