BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Rusya’da Ekran Kartı Satışları Patlama Yaptı

Rusya’da kripto para madenciliği faaliyetlerinde artış gözlendi.

Yayın:

-

Yayımlanan bir rapora göre, kripto para birimlerinin yükselmesi ve uzaktan çalışma imkanlarının artması ile birlikte, Rusya’daki ekran kartlarının satışlarında belirgin bir şeklide artış meydana geldi.

Rusya‘nın en yüksek tirajlı iş dünyası gazetesi Kommersant 14 Eylül’de konuj ile ilgili bir haber yayımladı. Haberde Rusya da faaliyet gösteren yerel bilişim firmalarından olan Citilink ve Svyaznoy’dan bazı bilgiler alındığı belirtildi. Bu şirketlerden alınan bilgiler ışığında ülkedeki  kripto madenciliğinde kullanılan ekran kartı satışlarının Ağustos 2020’de önemli ölçüde arttığı görülmektedir. Bu artışla ilgili olarak Industry X.0 Accenture başkanı Anton Epishev bir açıklama gerçekleştirdi. Epishev, ekran kartı pazarının hala kripto para birimlerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu ve  madencilik ödüllerinin arttıkça cihaz satışlarının da arttığını dile getirdi.

Rusya’nın en büyük tüketici elektronik perakende zinciri M.video, yetkilisi Eldorado ise konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Yılın ilk yarısında Rusya pazarındaki tüm bilgisayar ekipmanlarının satışları, bir yıl öncesine göre birim bazında % 23 arttı ve ücret olarak ise % 32 artarak yaklaşık 90 milyar rubleye ulaştı”

Kommersant’a açıklamalarda bulunan, yerel teknoloji distribütörü Citilink’te görevli yönetici Alexey Rusakov, madencilik faaliyetlerinde kullanılan grafik kartlarından yapılan satışların Ağustos ayında% 49 arttığını söyledi. Rusya ve BDT iletişim direktörü Irina Shekhovtsova’ya göre bu artışlar teknoloji devi Nvidia’nın yıllık bazdaki satışlarının iki kat arttığını göstermektedir.

Kommersant ayrıca, grafik kartlarının yanında diğer bilgisayar parça satışlarının da artış gösterdiğini belirtti. Gazete, satışların geçen yılın Haziran-Ağustos dönemine göre bu yıl yaklaşık % 470 oranında artış yaparak patlama noktasına geldiğini belirtti.  

Madencilikte Belirsizlik Devam Ediyor

Rusya’da ki kripto para madenciliğine yönelik yoğun bir ilgi ve bileşen satın almaları her ne kadar artış gösterse de ülkedeki madencilik endüstrisi ile ilgili belirsizlikler hala çözülmemiş görünüyor. Rusya Bu yılın Temmuz ayında kripto para birimleri ile ilgili “Dijital Finansal Varlıklar (DFA)” yasası çıkarmıştı. Bu yasada madencilik ile ilgili hiçbir ifadeye yer verilmediği görülüyor. Bu durumda da ülkedeki madencilik faaliyetlerinin aslında yasal zeminin uzağında illegal bir faaliyet olarak algılanmasına neden oluyor.

Ancak yapılan bazı açıklamalar Rus yetkililerin kripto para endüstrisi için bir çerçeve hazırlığı içinde olduğunu ortaya çıkarmaktadır. “Dijital Para Birimi” tasarısı adı ile bilinen bu mevzuatın Aralık 2020’de yasalaşarak faaliyete geçirilmesi bekleniyor.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance’ten Yeni Listeleme! Eleştiri Geldi!

Binance tarafından yapılan listeleme bazı kullanıcılar tarafından tepki almış durumda.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir coini listeleyeceğini duyurdu.

Helium (HNT) bugün itibarıyla Binance’te işlemlere başlıyor. Türkiye saati ile 12.00’da başlayacak işlemler için iki farklı parite oluşturulmuş durumda.

Kullanıcılar HNT/BTC ve HNT/USDT paritelerinde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Helium Nedir

Helium “nesnelerin interneti” (IoT) için oluşturulmuş merkezsiz bir wireless ağı olarak öne çıkmakta.

İnternete bağlı olan nesneleri eşten eşe bir ağ ile birlikte daha düşük maliyetler ve düşük maliyet ile birbirine bağlamayı amaçlayan proje, Helium çözümünü kullanan işlemler karşılığında kullanıcıları Helium Token (HNT) ile ödüllendiriyor.

Bu sayede cihazları için Helium çözümü kullanan kişiler Helium çözümünü kullanarak HNT kazanabiliyor.

Wireless bağlantılarını onaylamak için Proof of Coverage çözümünü kullanan proje an itibarıyla yüzde 45’lik bir artış ile birlikte 2.45 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

97 Milyon $’lık piyasa değerine sahip olan HNT’in dolaşımdaki miktarı 43 Milyon adet.

Bazı Kullanıcılar Eleştirdi

Binance tarafından yapılan listeleme bazı kullanıcılar tarafından tepki almış durumda. Son dönemde yaptığı listelemeler ile ilgili eleştirilere maruz kalmaya başlayan Binance, Helium için de benzer durumu yaşadı.

Helium ekibinin LinkedIn sayfasına ulaşan kullanıcı bir ekran görüntüsünü paylaşarak eleştirisini dile getirdi.

Helium ekibindeki kişilerin profillerinde, projedeki pozisyonları hakkındaki açıklamaların yanlış yazılması ve ekibin birçok üyesinin gizli olması eleştirlerin odağı oldu.

Ekipteki kişilerin geçmişi ile ilgili bilgilere ulaşamadıklarını belirten bazı kullanıcılar, Binance’in son dönemdeki listeleme politikasını sert bir dille eleştirmiş durumda.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

RockX, Polkadot Ekosistemine 20 Milyon $’lık Yatırım Yapacak

Yatırım programı ile yeni projeler desteklenecek.

Yayın:

-

Dijital varlık geliştirme şirketi RockX, önümüzdeki beş yıl içinde Polkadot (DOT) ekosistemini desteklemek için 20 milyon dolarlık bir yatırım programı başlattığını duyurdu.

Programa ait finansman, proje başına maksimum 500.000 $ değerinde DOT token ile sınırlandırılacaktır. Ayrıca ekip, geliştiricilere teknik konularda da destek sağlayacak. Şirket bu desteğin karşılığında ise, desteklenen projelerden token veya hisse alacak.

Halihazırda Polkadot, Cosmos, Solana, Oasis ve Terra için bir düğüm işleten RockX, aynı zamanda Asya merkezli Bitcoin madencilik tesisleri RockMiner’ı da işleten Alex Lam tarafından kuruldu.

CEO Lam, yatırım programını adının gizli kalmasını isteyen bir çok bireysel yatırımcıdan alınan mali yardımlar ile başlatıldığını söyledi. Bu gizli ortaklar, aynı zamanda Ethereum’un uzun vadeli destekçileri ve ciddi miktarda cüzdanında DOT  bulunduran yatırımcılar olarak tanımlanmaktadır. Lam bu yatırımcıları şu cümleler ile tanımlıyor:

“Bu ortaklar, 2015’ten beri Ethereum topluluğunda yer alan ve geçmişte yatırımlar ve üretim projeleri yoluyla Ethereum ekosistemini destekleyen kişiler”

Lam ayrıca, programa mali olarak destek veren yatırımcıların, hangi projelerin programa kabul edileceği konusunda  herhangi bir müdahalede bulunmayacaklarını dile getirdi. Program ile ilgili verilecek kararların sadece RockX ekibi tarafından alınacağını belirtti.

Yeni Projelere Destek

Programın şu an için herhangi bir projeye onay vermediği ancak, RockX’in halihazırda bazı ekiplerle ön görüşmelerde bulunduğu söyleniyor.

Polkadot’un, Polkadot Hazinesini kurmasından kısa bir süre sonra açıklanan yatırım programının Hazine ile hiçbir bağlantısı olmadığı dile getirildi. Hatırlanacağı üzere yakın zamanda blockchain platformu Polkadot, Polkadot hazinesini piyasaya sürmüştü. Topluluk tarafından seçilen konsey üyeleri tarafından yönetilecek olan havuz, mümkün olduğunca çok sayıda yeni topluluk projesini finanse etmek üzere oluşturulmuştu.

Oluşturulan bu programın “Dot” ağında projeler inşa etmek ve ortaya çıkan bu projeleri piyasaya tanıtmak üzere ortaya çıktığı açıklandı. Ayrıca Lam konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Güçlü bir teknik geçmişe sahip olan RockX, Polkadot’u da geliştirecek ve teknik olarak katkıda bulunacak”

RockX’te bir yatırımcı olan, Güney Doğu Asya Signum Capital’deki en büyük kripto fonu yöneticilerinden John Ng Pangilinan, RockX’in Polkadot ağını bir düğüm operatörü olarak korumaktan daha fazlasını yaptığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“RockX, teknik yeteneklerini ve yatırımcı ağlarını kullanarak blok zincirlerinin büyümesine yardımcı olmak için bir adım daha ileri gidiyor. Bu, endüstri için yeni bir işbirlikçi model oluşturacak “

Diğer Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.