BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Rusya’da Kripto Dolandırıcılığı Artıyor!

Geçtiğimiz seneye göre, Rusya’da kripto dolandırıcılık faaliyetleri ciddi anlamda arttı!

Yayın:

-

Rusya'da

Siber güvenlik firmalarının yaptığı araştırmalara göre, Rusya‘da 2020’nin ilk yarısında kripto dolandırıcılıkları ciddi bir oranda katlanarak artmış.

Araştırmacılar, hala çevrimiçi olan ve yeni kurbanlarını bekleyen kripto dolandırıcılık hakkında 23.000 adet internet sitesini tespit etmiş durumda. Kaspersky Labs tarafından yapılan araştırmaya atıfta bulunan Kommersant, konu hakkında, “Sorun geçen yılın aynı döneminden 3 kat daha fazla.” gibi bir yorum yaptı.

Yaygın bir örnek olarak, kurbanlara para kazanmak için anketleri tamamlama şansı sunulduğunu, fakat ilk olarak bir giriş komisyonu vermeleri gerektiği söyleniyor. Qrator Labs tarafından açıklanan başka bir aldatmaca ise, kurbanların kullanılmayan bilgi işlem güçleriyle kripto para madenciliği teklifi. Bu aldatmacada, dolandırıcılar kurbanlara saatte 275 dolara kadar varan bir gelir teklif ediyor ancak hiçbir zaman ödeme yapmıyor.

Dolandırıcılıkta Kullanılan Üyelik Metodu

Madencilik dolandırıcıları ayrıca bir üyelik sistemi teklifi ile birlikte kurbanlarından sabit bir ücret talep ediyor. Dolandırıcılar kurbanlarına, aylık ödeme sistemi ile birlikte sistemdeki sıralamada yükselebileceklerini vaat ediyor. Üyelik ücreti ne kadar yükselirse, mağdurlar sözde bir şekilde o kadar fazla para kazanıyor.

Siber güvenlik uzmanları tarafından dile getirilen diğer endişelerden biri ise, dolandırıcıların kredi kartı ile çalışması. Bu durum potansiyel sıkıntılarından biri ise, kurbanların bankalarda sakladıkları verileri ve birikimleri tehlikeye sokması.

Kredi kartı ile ödeme sağlayıcıları ise, dolandırıcılık vakalarını ortadan kaldırmak amacı ile, daha güçlü önlemler alınmasını ve dolandırıcıların kimliklerini belirlemek için kolluk kuvvetleri ile yakın bir şekilde çalışma yapılmasını öneriyor.

Dolandırıcılık Haberleri

Son raporlar Rus savcılarının Telegram’ın fes edilmiş blockchain projesi ile ilgili tokenleri sattığı iddia edilen bir İngiliz firmasını araştırmaya başladığını gösteriyor.

3 Temmuz tarihinde Amerika Birleşik Devletleri makamları, bir Rus vatandaşını Bitcoin kullanarak kara para aklama iddiasıyla tutukladı. Rap kariyerini tanıtan Instagram akışı bu duruma karşı bir kanıt olarak nitelendiriliyor.

Rusya’da artışta olan bu tür dolandırıcılık olayları ciddi anlamda göz korkutucu görünüyor. Görünüşe göre blockchain ve kripto para sektörü ne kadar popülerleşirse, bu tarz dolandırıcılık olayları da bir o kadar yükselişe geçecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Binance Justin Sun’ın DeFi Projesini Listeledi! Huobi Wallet JUST’a Desteğini Açıkladı!

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Yayın:

-

just token defi

Binance bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Justin Sun’un DeFi projesi JUST’ı listeleyeceğini duyurdu.

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Duyuru ile birlikte yaklaşık yüzde 50’lik bir artış yaşayan JUST, Sun tarafından Tron üzerinde geliştirilecek DeFi ekosisteminin temeli olarak tanımlanmakta.

Borsa üzerinde bugün işlemlere başlayancak olan JUST Token JST/BNB, JST/USDT, JST/BUSD ve JST/BTC paritelerinde işlem görecek.

Huobi Wallet JUST Desteğini Açıkladı

Yine bu sabah gelen duyuru ile birlikte Huobi Wallet, JUST’a desteğini açıkladı. Merkezsiz uygulamalara erişim noktasında ilk sıralarda gelen Huobi Wallet, DeFi çözümlerine verdiği destek ile de tanınmakta. Tamamen merkezsiz bir yapıda çalışan Huobi Wallet artık JUST Token için de destek sağlamakta.

Yen adım ile birlikte kullanıcılar platform üzerinde TRX stake ederek USDJ elde edebilecek.

DeFi konusunda sessizliğini bozan Justin Sun’ın projesi sizce yükselişine devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.