Muhabbit

Sacramento Kings’ten Ethereum Blockchain’li Müzayede!

Sacramento Kings basketbol takımı, her bir ögeye özel dijital kayıt izi oluşturmak için Consensys destekli Treum kullanan, Ethereum Blockchain tabanlı bir spor hatıraları müzayede platformu planladıklarını açıkladı.

Sacramento Kings basketbol takımı, her bir ürüne özel dijital kayıt izi oluşturmak için Consensys destekli Treum kullanan, Ethereum Blockchain tabanlı bir spor hatıraları müzayede platformu planladıklarını açıkladı.

Ekip, son yıllarda kripto para koleksiyonu, Blockchain tabanlı oyun uygulaması da dahil olmak üzere birçok Blockchain projesine öncelik etti.

NBA’nin Sacramento Kings, tamamen Ethereum Blockchain’i üzerine kurulu bir spor ekipmanı müzayede platformunu yayınlamak için Blockchain yazılım geliştirme stüdyosu ConsenSys ile anlaştı.

The Block ile paylaşılan resmî basın açıklamasına göre, 15 Ocak’ta piyasaya sürülen yeni sistem, müzayededeki her bir hatıra eşyasının kimlik bilgilerini, geçmişteki ve gelecekteki işlem bilgilerini kaydeden şeffaf bir kayıt izi oluşturmak için Consensys destekli tedarik zinciri platformu Treum’u kullanıyor.

Sistemin, Kings’in Guard Buddy Hield oyununda giydiği formayı da içeren ilk canlı müzayedesinin, bu geceki Dallas Mavericks ile Sacramento Kings maçı bitmeden başlayıp 23:59’a kadar devam etmesi planlanıyor.

Taraftarlar, ekibin web sitesi aracılığıyla katılabilecekler. Basın açıklamasına göre, gelirler Dorian Kasırgası yardım çabalarına gidecek.

En yüksek teklifi veren; eşyanın, Sertifika Otoritesinin ve ayrıca eşyanın geçmişteki ve gelecekteki işlem bilgilerini içeren bir dijital bir tokenin sahibi olacaktır.

ConsenSy’nin Kings’le yaptığı son ortaklık, otantiklik unsurunu Amerika’nın spor eşyaları ve hatıralıklar satan marketlerine getirmek için blockchain kullanmayı amaçlamakla birlikte spor marketleri veri tabanı Collectable.com’a göre, yılda yaklaşık 5,4 milyar dolarlık bir değere sahipler.

2014’te Kings, ödemelerini Bitcoin olarak kabul eden ilk NBA takımı oldu. 2018 yılında, kripto para madenciliği yapmak ve elde edilen geliri Topluluk & İşgücü Eğitim Programlarına bağışlamak için MiningForGood adlı bir yardım kurdu.

Ekip geçen yıl, CryptoKaiju ile sınırlı sayıda üretilen bir kripto para birimi koleksiyonunu piyasaya sürdü ve NBA’nın ilk blockchain destekli oyun uygulamasını başlattı.
Sacramento Kings teknoloji yetkilisi Ryan Montoya yaptığı açıklamada;

“Blockchain teknolojisini, Sadakat Kartı programımız da dahil olmak üzere birçok platformda işimize entegre etmiştik, şimdi de taraftarlarımız, yenilikçi bir blockchain tabanlı alışveriş ile eş zamanlı olarak otantik hatıralıklarını güvenli bir şekilde satın alma fırsatına sahip olacaklar”

Son Yazılar

Exit mobile version