Muhabbit

Şaka Mı? McAfee Kendi Gizlilik Özellikli Coin’ini Tanıtıyor

Kripto paranın websitesindeki açıklamada, üst düzey bir gizliliğin sözü verilmekte. 

Mcafee Ghost

Kripto para piyasasında oldukça bilinen isimlerden olan John McAfee, kendi gizlilik özellikli coinini tanıtmaya hazırlanıyor. Coinin ismi ise “GHOST”.

Kripto paranın websitesindeki açıklamada ise üst düzey bir gizliliğin sözü verilmekte.

Transferler gerçekleşirken hayaletten farksız olacaksınız.

Sadece Şaka Olabilir

Geçtiğimiz yıl John McAfee Çin merkezli bir kripto para projesi ile anlaştığını duyurmuştu. Projenin “Whitepaper”ının yazımı için danışman olarak çalışmaya başladığını duyuran McAfee, proje kapsamında ciddi miktarda ZombieCoin ve dolar ödemesi alacağını belirtmişti.

Fakat sonrasında ise projenin bir sosyal deney olduğu ortaya çıkmıştı.

McAfeeDex Başlatılmıştı

Bildiğiniz üzere McAfee kendi merkezsiz kripto para borsasını “McAfeeDex”i geçtiğimiz yıl başlatmıştı. Şimdi ise borsa üzerinde GHOST isimli gizlilik özellikli kripto paranın başlatılacağını iddia etmekte.

Bahsedilen coin proof of stake (PoS) algoritmasına dayanmakta. Geçmişte Bitcoin’e verdiği destek ile tanınan McAfee, sonrasında bu desteğini gizlilik özellikli kripto paralara aktarmıştı (özellikle Monero XMR).

İlginç Başka Bir Proje

Geçtiğimiz yılın sonrabahar aylarında McAfee başka bir kripto para orjesi daha tanıtmıştı. “Epstein Kendini Öldürmedi” isimli kripto para (WHACKD) ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştı. Fakat ağ üzerinde yapılan her transferin yüzde 10’u coin yakma prosedürüne tabi tutuluyordu. Ek olarak her 1000’inci işlemdeki coinlerin tamamı transfer gerçekleşmeden coin yakımına dahil ediliyordu.

McAfee’nin kripto para piyasasında oldukça aktif olduğunu biliyoruz. Geçmişte yaptığı Bitcoin fiyat tahminleri ile sektörde ünlenen McAfee, sektörde isminin unutulmasına izin vermeyecek gibi görünüyor.

 

 

Son Yazılar

Exit mobile version