Muhabbit

Sam Bankman Fried FTX’i Kurtarmak İçin Kripto Para Piyasasını Aşağı Çekmeye Çalıştı mı?

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX krizinden yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX krizinden yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Kamuoyuna yansıyan yeni iddialara göre FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın borsasını kurtarmak için kötü planlar içerisine girdiği iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir: FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman Fried Kimdir?

FTX Krizinde Yeni Gelişmeler Yaşanmaya Devam Ediyor!

FTX krizi sonrası kamuoyuna yansıyan haberlerden bir tanesi de Sam Bankman Fried’ın FTX’i korumak adına kripto para piyasasına zarar vereceği iddiaları oldu. The Wall Street Journal haberine göre “Exchange coordination” isimli bir Signal grubunda CZ ve SBF arasında USDT ile alakalı bir anlaşmazlık yaşandı. Söz konusu bu grubun içerisinde Kraken’in Kurucu Ortağı Jesse Powell ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino da bulunuyordu. Bu grupta bulunan kişiler ise Sam Bankman Fried’ın FTX’i korumak adına kripto para piyasasına zarar verme ihtimali üzerinde duruyorlardı. Hatta Tether Yöneticileri ve Binance CEO’su Changpeng Zhao, Sam Bankman Fried’ın borsasını kurtarmak için her şeyi yapabileceğinden de oldukça endişeliydi.

The Wall Street Journal haberine göre Binance CEO’su CZ ise USDT cephesinden depeg yaşanmasından endişe ettiğini şu şekilde dile getirmişti:

“Stablecoin’leri depeglemeye çalışmayı bırakın. Daha fazla bir şey yapmaya çalışmayın ve zarar vermeyin”

Binance CEO’su CZ

Kamuoyuna yansıyan haberler üzerine eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried ise haberleri yalanlayarak böyle bir durum olmadığını ifade etti.

Hatırlayacağınız üzere yakın zaman önce MicroStrategy’nin Kurucusu Michael Saylor da SBF’ye yönelik suçlamalarda bulunmuştu. Saylor SBF’yi FTT aracılığıyla menkul kıymet dolandırıcılığı yapmakla suçlarken aynı zamanda mevduat sahiplerinin paralarını kumar oynamak için teminat olarak gösterdiğini de iddia etmişti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version