Muhabbit

Samsung Yeni Galaxy S22 Serisini Metaverse Etkinliğinde Tanıttı

Ekinlikteki bazı teknik hatalara rağmen katılımcılar Samsung’un yeni teknolojileri benimsemekteki hevesini ve sürdürülebilir teknolojiler üzerine odaklanmasını takdirle karşıladı.

samsung metaverse

samsung metaverse

Samsung yeni Galaxy S22 premium akıllı telefon serisini Decentraland’de yer alan Samsung 837X alanında düzenlediği bir etkinlikle tanıttı.

Samsung Unpacked 2022: Akıllı Telefon Tecrübesinde Efsanevi Standart” isimli 9 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen etkinliğe ilk 11 saatte 100,000 kullanıcı katıldı. Etkinlik Decentraland’de şimdiye dek gerçekleştirilen en kapsamlı ve popüler faaliyet olarak tarihe geçti.

İlginizi çekebilir: Decentraland Nedir?

Güney Koreli elektronik şirketi yeni Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Samsung Galaxy S22 Ultra’yı Samsung 837X alanındaki “Bağlantı Sahnesi”nde sergiledi. Etkinliğe metaverse üzerinden katılmayı tercih etmeyen katılımcılar Samsung’un YouTube kanalı başta olmak üzere çeşitli sosyal medya platformları üzerinden takip edebildiler.

Teoride tek bir tıkla yeni ürünlere yönelik erken sipariş talebinde bulunabilecek olan etkinlik katılımcılarını bir dizi teknik aksaklık karşıladı. Durumdan şikayetçi olan katılımcılar Samsung’un resmî Twitter hesabına sitemlerini dile getirdiler.

Bazı katılımcılar ise etkinlikte gerçekleştirilen “Turning Red Hearts Green” isimli hazine avı oyununu tamamladıkları halde ödül olarak verilen NFT rozetlerini alamamaktan şikayet ettiler. Oyunun toplamda beş gün sürmesi ve 14 Şubat 2022 tarihinde sonlanması bekleniyor.

Samsung Metaverse

Katılımcılar Samsung Etkinliğini Beğenirken Medya “Hayal Kırıklığı” Olarak Nitelendirdi

Teknik aksaklıklara rağmen katılımcılar genel anlamda etkinlikten memnun kalmışa benziyor. Özellikle Samsung’un iklim değişikliğine yönelik duyarlılığı ve yeni teknolojileri benimsemekteki öncü tavrı katılımcılardan artı puan topladı.

Ancak bazı ana akım medya organlarına göre Samsung’un metaverse etkinliği etkileyici olmaktan çok uzaktı. Ünlü teknoloji haber sitesi Cnet’e göre Samsung bu etkinlikle bizlere bir ürün tanıtımında metaverse’ün nasıl kullanılmaması gerektiğini gösterdi.

Oldukça eğlenceli olabilecek bu etkinlik mevcut haliyle aceleye gelmiş ve tamamlanmamış hissettirdi. Etkinlik Samsung’un zamanın ruhunu yakalamaya yönelik bir dizi çabası içerisinde gönülsüz bir girişim olarak dikkat çekti.

Decentraland’de yer alan Samsung 837X alanı, kullanıcılarına kapılarını ilk olarak 6 Ocak 2022 tarihinde açtı. Alan şirketin 837 Washington Caddesi New York’ta bulunan mağazasının sanal bir taklidi olarak dizayn edildi.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version