Muhabbit

Şarkıcı Mariah Carey de Bitcoin Dünyasına Girdi!

Grammy ödüllü sanatçı,BTC satın aldı ve hayranlarını BTC hakkında bilgi edinmeye teşvik etti.

Mariah Carey

Mariah Carey

Ünlü şarkıcı Mariah Carey Bitcoin (BTC) satın aldı. İnstagram üzerinden bir video ile BTC aldığını açıklayan şarkıcı, Gemini kripto para borsasıyla da anlaşma yapmış gibi görünüyor.

Kripto paralar 2021 yılında bir akım haline geldi. Her türlü sektörden farklı insanların ilgisi buraya doğru yoğunlaştı. Mariah Carey, kripto para gemisine atlayanlardan oldu.

Paylaştığı instagram videosunda Carey, Gemini kripto para borsasından Bitcoin aldığını söyledi. Ayrıca hayranlarına 20 dolarlık ücretsiz BTC’yi almaları için bir referans kodu verdi. Carey kripto paralar hakkında bilgisi olmayan insanlar için videoda bazı temel ve basit konulardan bahsetti.

Yatırım yapmak için bütün bir Bitcoin satın almanız gerekmediğini biliyor muydunuz? Aslında, 5 dolara kadar satın alabilirsiniz.

Carey, kripto paralar ile ilgili çoğu şeyi Gemini’nin ücretsiz eğitim platformu Cryptopedia’ndan öğrendiğini söyledi. Anlaşılan Carey, Gemini kripto para borsasıyla iyi bir anlaşma yapmış. Instagram videosu BTC’yi tanıtmaktan çok Gemini, kripto para borsasını tanıtmak üzerine olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu tarz reklamlar çoğu kullanıcıya itici gelebiliyor. Bunun dışında bu anlaşmanın iyi bir yanı da var. Yeni insanların kripto para piyasasına girmesi dışında, Mariah Carey ile gemini borsasına katılın kullanıcılar, Afroamerikalı kızlar için teknoloji eğitimi sağlayan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Black Girls Code’a doğrudan katkıda bulunmuş olacaklar.

Ünlü isimlerin kripto para piyasasında etkisini büyük olduğunu söyleyebiliriz. Amerika’da yapılan bir ankete göre, kripto para satın alan insanların %45’i sevdiği bir ünlünün aldığını gördükten sonra kripto para satın almak istemiş.

Kripto paralarla beraber NFT çılgınlığı da devam ediyor. Yurt dışında farklı sektörlerde bir çok ismin bir NFT sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Basketbolcular, müzisyenler ve koleksiyoncuların NFT’lere olan ilgisi büyük. Türkiye’de Cem Yılmaz’dan sonra Nurgül Yeşilçay’da kendi NFT projesini tanıttı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version