Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43360.01
-1.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2374.42
4.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.16
2.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $234.2
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Biliyormuş!

McAfee antivirüs programı ile tanınan ünlü kripto para savunucusu John McAfee, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu bildiğini söyledi.

Clock
Paylaş
Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Biliyormuş!

McAfee antivirüs programı ile tanınan ünlü kripto para savunucusu John McAfee, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu bildiğini söyledi.

Virtual Blockchain Week esnasında Cointelegraph’a özel bir demeç veren John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun kimliğini %99 oranında bir kesinlikle bildiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda sosyal medya platformu Twitter üzerinden bu şekilde bir açıklama yaptığı bilinen McAfee olayı tekrar harlayarak adeta kendini hatırlattı.

728×90 muhabbit - Satoshi Nakamoto'nun Kim Olduğunu Biliyormuş!300x250 muhabbit - Satoshi Nakamoto'nun Kim Olduğunu Biliyormuş!

Hemen hemen her yıl aynı zamanlarda aynı argümanla gündeme gelen McAfee’nin bu seferki dayanağı ise dil oldu.  İlk olarak Whitepaper’ı okursanız Satoshi’nin İngiliz olduğunu anlarsınız dedi. Buna dayanak olarak ise Amerikan ve İngiliz İngilizcesindeki farklılıklara değindi. İkinci olarak ise Whitepaper’ın daha doğrusu belgelerin formatının diğer yayınları ile birebir aynı formata sahip olduğunu söyledi.

McAfee Satoshi kim - Satoshi Nakamoto'nun Kim Olduğunu Biliyormuş!

Kimliği Bende Gizli Kalacak!

Satoshi’nin kimliğini açıklamayı düşündüğünü ancak onunla gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesi sonucu fikrini değiştirdiğini açıkladı. Ona işte sensin demek istediğini ancak daha diyemeden vazgeçirildiğini de söyledi.

Nasıl vazgeçirildiğini ise konuştuğu şahsın (Olası Satoshi) söyledikleri ile açıkladı;

“Ya o değilse? Ya yanılıyorsan? Haklıysan 50 tane güvenlik görevlisini işe alıp hayat şartlarını değiştirmek zorunda kalacak ya da ölüp gidecek. Neden mi? Vergi ödemesini buyuracak olan hükümetler dahil herkes ondan bir şey isteyecek çünkü. Hadi diyelim ki yanılmadın, illa ki bir şey yapması gerekecek bu işin altından kalkmak için. Lakin ya yanılıyorsan? Masum bir insanın hayatını mahvedeceksin belki de ölümüne sebebiyet vereceksin.”

McAfee o anda onu anladığını ve o ismi asla anmayacağını veya açıklamayacağını söyledi. Ancak kim olduğunu bilmek istiyorsanız, kendiniz bulmak zorundasınız diye ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar