Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44082.18
0.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.58
0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.92
18.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.8
2.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

SBI Group, Japonya’da Kripto Para Varlık Fonu Başlatıyor

Japon finans devi SBI Group’tan önemli bir duyuru geldi. Kripto Varlık Fonu adı altında yatırımcılar, kripto paralara yatırım yapabilecek.

Clock
Paylaş
SBI Group, Japonya’da Kripto Para Varlık Fonu Başlatıyor

Her birinin toplam varlığı yüzde 20’den fazla olmamak üzere 7 farklı kripto para için varlık fonu uygulamasını başlatan SBI Group; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Chainlink ve Polkadot yatırımlarına olanak sağlayacak.

Kripto paralar ile ilgili daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

728×90 muhabbit - SBI Group, Japonya'da Kripto Para Varlık Fonu Başlatıyor300x250 muhabbit - SBI Group, Japonya'da Kripto Para Varlık Fonu Başlatıyor

Japon Yatırımcıya Varlık Fonu Fırsatı

Strategic Business Innovator Group olarak bilinen SBI Group, Japonya’da bulunan Tokyo merkezli en büyük finansal hizmetler şirketi olarak biliniyor. Şirketten gelen bu haberin, Japonya kripto para ekosistemine önemli bir etkisi olacak.

Yapılan duyuruya göre, Kripto Varlık Fonu adı verilen yeni uygulama ile Japon yatırımcılar kripto paralara bu fon çerçevesinde yatırım yapabilecek. Şimdilik fon içerisinde yukarıda belirttiğimiz gibi 7 adet kripto para bulunuyor.

2 Aralık 2021 tarihinde resmi olarak kurulan Kripto Varlık Fonu’na, 5 milyon yen (yaklaşık 45 bin dolar) tutarında bir yatırım ile katılım sağlanabilecek. Ancak bu rakamın önümüzdeki süreçte 1 milyon yen şeklinde parçalara bölünebileceği vurgulanıyor.

Japonya ile ilgili daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Şirketten gelen resmi açıklamaya göre, yatırımcıların Kripto Varlık Fonu’nda işlem yapabilmeleri için SBI Alternative Fund (SBI Alternatif Fonu) ile bir partnerlik anlaşması imzalamaları gerekecek. Bu gereklilik için şirket şöyle bir açıklamada bulundu:

Bu tip bir yatırım her müşteriye uygun olmadığından dolayı, yalnızca belirli standartları yerine getiren müşteriler ile çalışmak istiyoruz.

Kripto Varlık Fonu’na yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, 1 yıl boyunca geri çekilme hakkına sahip olamayacaklar. 1 Ocak 2022’de başlayacak olan süreç, 31 Aralık 2022’de sonra erecek. Yatırımcılar ayrıca; kuruluş ve tasfiye giderleri, denetim giderleri, ortak giderler ve gerçekleşmemiş gelir vergilerine de varlık fonuna katılmak ile tabi olacaklar. Fona bir diğer katılım şartı ise, yatırımcıların 20 ila 70 yaşları arasında olmaları gerekliliği.

Japonya’daki kripto paralara olan olumlu tavır SBI Group’tan gelen bu açıklama ile daha da güçlenmiş durumda. SBI Group, kripto paralar ile ilgili girişimlerini yalnızca Japonya’da da gerçekleştirmiyor. Geçtiğimiz günlerde şirket, Coinhako isimli Singapurlu bir kripto para borsasına da yatırım yapmıştı.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar