Muhabbit

SEC, 7RCC spot Bitcoin ve karbon kredi vadeli işlemleri ETF’ine ilişkin kararını erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 7RCC Spot Bitcoin ve Karbon Kredi Vadeli İşlemleri ETF’i başvurusuyla ilgili kararını erteledi. SEC, söz konusu ETF için 24 Haziran 2024’e kadar onaylama, onaylamama veya dava başlatma kararı vereceğini belirtti.

SEC, karbon kredisi vadeli işlem sözleşmeleri ve Bitcoin‘e odaklanan bu önerilen fonla ilgili kararını vermek için daha fazla zaman gerektiğini ifade etti.

Önerilen ETF, varlıklarının %80’inin Bitcoin’e ve %20’sinin ise Endeks tarafından temsil edilen Karbon Kredisi Vadeli İşlemlerine risk sağlayan takas anlaşmaları da dahil olmak üzere finansal araçlara yatırılacaktı.

SEC’nin daha önce 11 spot bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından, piyasa bu kararın önerilen fon için de benzer bir etki yaratması bekliyordu. Ayrıca önerilen fon yatırımcılara dijital varlıkların yanı sıra çevresel sürdürülebilirlikle entegre bir ticaret yaklaşımı sunmayı hedefliyordu.

Gemini, önerilen fon için saklayıcı hizmeti verecek

Saklayıcı olarak hizmet verecek olan kripto para borsası Gemini, bu yaklaşımın çevresel sürdürülebilirlikle bütünleşik bir ticaret fırsatı sunacağını belirtti. Gemini, önerilen fonun Bitcoin’in yenilikçi doğasını karbon kredisi vadeli işlemleriyle dengeleyerek yatırımcılara çok çeşitli bir portföy oluşturma imkanı sunacağını açıkladı. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version