Muhabbit

SEC Başkanı Gary Gensler: ETF karar aşamasında tarafsızız

SEC Başkanı Gary Gensler, CNBC ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ocak ayında onaylanan spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması konusunda konuşan Gensler, liyakat açısından tarafsız olduğunu söyledi. Gensler, spot Bitcoin ETF’lerin onaylanma kararının, ileride Ethereum için benzer bir kararın sinyalini vermemesi gerektiğini vurguladı.

Gensler röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Ocak ayında yaptığımız şey bir takım başvurularla sınırlıydı. Önümüzde başka başvurularımız da var, ancak sizin ya da takipçiler adına bu konuda önyargılı olmayacağım. Bu çok önemli bir şey. Beş üyeli bir komisyon bu konuyu tartışıyor ve inceliyor.”

Gary Gensler, SEC‘nin Bitcoin ETF kararını objektif bir şekilde ele aldığını ve tarafsız olduğunu söyledi.

“Aynı anda yaklaşık 11 kişilik bir grubu onayladık. Bitcoin satın almanın ya da riski ifade etmenin ilk yolu bu değildi. Ancak dediğimiz gibi, tarafsızız.”

Spot Ethereum ETF başvuruları bekliyor

ABD’li büyük varlık yönetim devleri Fidelity ve BlackRock, SEC’in geçen ay spot Bitcoin ETF’leri onaylamasından sonra spot Ethereum ETF’i için de başvuruda bulundular. Kripto para uzmanları ise spot Ethereum ETF’in yakın zamanda onay alıp almayacağı konusunda çok farklı görüşlere sahipler. Ancak çoğunluk SEC’nin Ethereum ETF’lere önümüzdeki mayıs ayında onay vereceği konusunda hemfikir.

Kaynak: The Block

Son Yazılar

Exit mobile version