Muhabbit

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Sektörünün Düzenlenmesine İlişkin Açıklamalarda Bulundu!

Kripto paralara sert tutumuyla tanıdığımız SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para sektöründe düzenlemeye yönelik açıklamalarda bulundu

Kripto paralara sert tutumuyla tanıdığımız SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para sektöründe düzenlemelere yönelik açıklamalarda bulundu. Kripto paralar hakkında sık sık önemli açıklamalarda bulunan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, SEC kurumunun kripto para sektörünü düzenlemek için yürütme yetkisini kullanabileceğini ifade etti.

SEC Yürütme Yetkisini Kullanabilir!

SEC

SEC Başkanı Gary Gensler yapmış olduğu açıklamasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeleri kripto para şirketlerine uyacak şekilde uyarlanabileceğini de ifade etti ve ekledi:

 “Sektördeki borç verme platformlarına ve kripto para ticaret platformlarına, gelin bizimle konuşun dedim. Yatırımcı korumasını uyarlayabilmemiz için ve yürütme yetkimizi kullanmak için Kongre’den de sağlam yetkilere de sahibiz.”

Gary Gensler

Gensler Açıklamalarında Stablecoinlere de Değindi!

Açıklamalarında sık sık stablecoinlere değinen Gensler, stablecoinleri para piyasası fonlarına benzediğinin altını çizdi ve halkın bu tür tokenlara yatırım yatırarak gelir elde edebildiğini ifade etti.

SEC Başkanı Gensler, SEC’in belli kurallarına rağmen, bazı platformlar ve tokenler düzenlemelere uymadığı için halkın korumasız ve güvensiz olduğu konusunda uyardı ve şu ifadeleri ekledi:

“Biz Amerika’da yatırımcıların risk almasına izin veriyoruz, hangi riskleri almak istediğinize siz karar veriyorsunuz. Ancak parayı toplayan ve size bu finansal varlıkları satan kişi, sizi dolandırmamalı, kararlarınızı verebilmeniz için sizle tüm bilgiyi paylaşmalı.”

Gary Gensler

Gensler son zamanlarda zor günler geçiren kredi platformlarına da göndermede bulunarak, yatırımcıları fahiş gelirler konusunda uyardı.

“Eğer getiriler gerçek olamayacak kadar iyiyse, orada çok fazla risk olabilir.”

Gary Gensler

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version