Muhabbit

SEC Başkanı Gary Gensler’in Görevden Alınması İçin Yasa Tasarısı Hazırlanacak!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’e karşı tepkiler çığ gibi büyüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’e karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Kripto paralara karşı sert tutumuyla tanınan Gensler’e ABD Kongre Üyesi Warren Davidson’dan tepki geldi.

ABD Kongre Üyesi Warren Davidson Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda yasa tasarısı çıkaracağını kamuoyuna duyurdu. Warren Davidson yaptığı paylaşımda Gary Gensler’in görevden alınması için yasa tasarısı sunacağını belirtti ve ekledi:

“Uzun süredir devam eden suiistimali düzeltmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanını görevden alan ve yetkinin bulunduğu bu rolü yönetim kuruluna rapor veren bir icra direktörü ile değiştiren bir yasa tasarısını sunuyorum. Ancak SEC’in eski başkanları bu adaylar içerisinde yer almayacak.”

ABD Kongre Üyesi Warren Davidson

Gars Gensler geçtiğimiz günlerde de borsa tanımının genişletilmesine yönelik tekifte bulunmuş ve oy birliğinle kabul edilmişti. Bunun üzerine SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce Gensler’in teklifine katılmadığını belirtmiş ve eleştirilerde bulunmuştu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version