Muhabbit

SEC, Binance US için Mahkemeden İnceleme Emri Talep Etti

SEC, Binance.US’nin ve müşteri varlıklarının derhal denetlenmesi gerektiğini düşünüyor.

SEC, mahkemeye sunduğu bir başvuruda, Binance.US’nin belgeleri yavaş ve isteksizce sunduğunu, dolayısıyla şirketin denetlenmesi gerektiğini belirtti. SEC, ayrıca müşteri varlıklarıyla ilgili belirli bilgiler talep ettiğini ancak Binance.US’in arkasındaki BAM şirketinin bunu şimdiye kadar yerine getirmediğini iddia etti.

Bu suçlamalar, SEC’in Binance ve kurucusu Changpeng Zhao’yu (CZ) federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlamasından aylar sonra geldi.

SEC, BAM’ın teknolojik altyapısının ve yazılımının incelenmesini de talep etti ve “şimdiye kadar gerçekleştirebildiği sınırlı inceleme, acil bir incelemeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor” dedi.

Ayrıca, Binance.US CEO’su Brian Shroder, Hukuk Başkanı Krishna Juvvadi ve Baş Risk Sorumlusu Sidney Majalya geçen hafta şirketten ayrıldı. Binance.US’den ayrılan yöneticiler hakkında da yorumda bulundu.

SEC, “Çalışanların artan sayıdaki kitlesel ayrılığı, bu konularla ilgili hızlandırılmış bir keşif ihtiyacını daha da vurguluyor” dedi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version