Muhabbit

SEC, Binance’in Voyager Varlıklarını Satın Almasına İtiraz Etti!

SEC cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. SEC bu kez Binance US’i hedef aldı!

SEC cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan LUNA krizi sonrası Voyager Digital şirketi de iflas bayraklarını çeken şirketler arasına girmişti. Voyager Digital şirketi iflasını duyurmasından kısa bir süre sonra ise varlıklarını satışa çıkardığını açıklamıştı. Geçtiğimiz yılın kasım ayında kripto para borsası Binance’in Amerika kolu olan Binance US ise Voyager Digital’in varlıklarını 1,02 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini kamuoyuna duyurmuştu. Voyager Digital’in satışa çıkardığı bu varlıklar için iflas eden FTX ve Binance’in karşı karşıya geldiğine de şahitlik etmiştik. FTX’in iflas etmesiyle birlikte Voyager konusunda istekli tek şirket olan Binance US ise Voyager Digital varlıklarının sahibi olacaktı.

Söz konusu anlaşma sonrası Binance US CEO’su Brian Shroder ise şu ifadelerde bulunmuştu:

“Bugün Binance US’nin vermiş olduğu teklif, Voyager’ın yeniden açılan iflas varlık müzayedesinde en yüksek ve en iyi teklif seçildi. Anlaşma tamamlandığında, Voyager kullanıcıları nihayet dijital varlıklarına Binance US platformunda erişebilecekler.”

SEC Bu Kez Binance US’i Hedef Aldı!

SEC çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde SEC’in Paxos’a dava açmaya hazırlandığı kamuoyuna yansımıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Paxos’u yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği için dava etmeyi planladığını belirtmişti. Sonrasında yaşanan gelişmelerde ise New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), stablecoin ihraççısı olarak bilinen Paxos’un, Binance USD’nin (BUSD) ihracını durdurmasını istemişti.

Binance US’in satın alma süreçleri devam ederken bugünkü duruşmadan itiraz sesleri yükseldi. Duruşmada Binance US’in Voyager varlıklarını almasına SEC, NYDFS ve New York eyaleti başsavcısından itirazlar geldi. Aynı zamanda SEC, Voyager’ın yeniden yapılanma döneminde kripto para satışlarına da karşı çıkıyor. SEC avukatlarından Therese Scheuer, dava dosyasındaki iddiasında “Yapılan kripto varlık işlemleri, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. bölümünü ihlal ediyor olabilir” şeklinde yorumda bulunmuştu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version