Muhabbit

SEC Bu Sefer De Enigma’nın Peşinde! 2017 ICO’su Yasa Dışı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 yılındaki ICO’su yüzünden Enigma’nın peşinde.

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 yılındaki ICO’su yüzünden Enigma’nın peşinde.

Merkeziyetsizliğe ve gizliliğe önem veren Enigma, çoğunlukla MIT (Massachusetts Institute of Technology) mezunlarından oluşuyor.

19 Şubat tarihli açıklamaya göre, Enigma’nın 2017 yılındaki ICO’su ve kaydı alınmamış menkul kıymetler teklifleri nedeniyle SEC’in radarına yakalandı. Enigma’nın SEC ile anlaştığı bildirildi. Anlaşmaya göre Enigma fonları zarar gören yatırımcılara geri iade edecek, tokenlarını menkul kıymet olarak kaydedecek, periyodik olarak SEC’e rapor verecek ve ceza olarak 500.000 dolar ödeyecek.

Enigma’nın En Büyük Fonlanması 2017 Yılındaydı

Enigma, 2017 Eylül’ünde 45 milyon dolarlık ENG tokenı satarak ICO satışlarını bitirmişti. Son açıklamalara göre SEC, ENG tokenlarını menkul kıymet olarak sınıflandırdı ve ICO sırasında tokenlarından hiçbir başvuru alınmadığının altını çizdi.

SEC’in açıklamalarının yanı sıra Enigma tarafından kamuya sunulmuş bir açıklama mevcut ancak Enigma’nın kurucu ortağı Can Kısagün’den henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Enigma, kurucularından birinin Türk olması açısından Türkiye için önemli bir örnek olmaktadır. Bununla beraber kurucu ortağı tanımak, Enigma hakkında bilgi edinmek için daha önce YouTube sayfamızda bizimle bir söyleşi yapmış olan Can Kısagün’ü dinleyebilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version