Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SEC’in Sıradaki Hedefi Tether Mı? Ki Young Ju Yorumladı!

Clock
Paylaş
SEC’in Sıradaki Hedefi Tether Mı? Ki Young Ju Yorumladı!

SEC’in Ripple sonrası yeni hedefi kim olacak? Açılan dava sonrası yüzde 70’e varan değer kaybı yaşayan XRP, 0.17 $ seviyelerine kadar gerilemişti.

Dün akşam saatlerinde Ripple tarafından yapılan açıklama ile toparlanma yaşayan XRP, 0.23 $ seviyelerine kadar yükselmişti. An itibarıyla tekrardan 0.20 $’a kadar gerileyen XRP için fiyatın hangi tarafa doğru hareket edeceği ise bilinmiyor.

Peki SEC tarafından diğer kripto para birimlerine ya da şirketlerine daha açılabilir mi? Chainlink için ortada dolaşan dedikodular ile birlikte, Tether için de söylentiler çıkmaya başladı.

Kripto para ekosisteminin belki de Bitcoin ile birlikte en önemli oyuncusu konumunda bulunan Tether tarafında oluşacak olası bir dava durumu, sektöre be özellikle boğa sezonu için oldukça kötü olabilir. Halihazırda yapılan USDT basımları ile güçlenen boğa piyasası, dava süreci ile adeta tersine dönebilir.

Piyasada işlem hacmi en yüksek kripto para birimi olarak öne çıkan Tether’ın hacmi, Bitcoin’in de çok üstünde bulunuyor. Birçok işlem için baz para birimi olarak kullanılan Tether, 20 Milyar $’ı aşkın piyasa değeri ile büyük bir tehdit oluşturuyor.

Ki Young Ju’ya göre sıradaki hedefin Tether ve USDT olması durumunda ortalık iyice karışabilir ve olumlu tablo bir anda olumsuza dönebilir. Konu ile ilgili olarak herhangi bir işaret olmaması ile beraber, birçok kişi tarafından Tether hedef tahtasına oturtulmuş durumda.

Tether oldukça uzun süredir davalarla uğrasıyor olsa da günümüze kadar henüz ciddi bir sorun yaşamış değil.

USD Coin (USDC) için regülasyonlarla en uyumlu çalışan stablecoin tanımlamasını yapan Ju, zaman içerisinde USDC’nin USDT’nin yerini alcağını düşünüyor. 2020 yılında piyasa değerini fazlasıyla artıran USDC, DeFi uygulamalarında da en çok tercih edilen stablecoinlerden biri olarak öne çıkıyor.

Sizce önümüzdeki günlerde Tether, SEC tarafından açılacak bir dava ile karşılaşabilir mi?

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Tether haberleri için: Tether Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar