Muhabbit

SEC’in Talebi Kabul Edildi! Binance US’in Varlıkları Donduruldu!

SEC ve Binance arasındaki sular durulmuyuyor. SEC’in talebi kabul edildi. Binance US’in varlıkları donduruldu.

SEC ve Binance arasındaki sular durulmuyor. SEC’in talebi kabul edildi. Binance US’in varlıkları donduruldu. Bildiğiniz üzere SEC, 5 Haziran 2023 tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Binance US ile kurucusu ve CEO’su olan Changpeng “CZ” hakkında yasal işlem başlatmıştı. SEC bu hamlesinden yalnızca 1 gün sonra 6 Haziran 2023 tarihinde kripto para borsası Coinbase de kayıt dışı hizmet vermekle suçlayarak dava açmıştı. SEC dava açmasının hemen ardına, Binance US’in varlıklarını dondurmak için geçici kısıtlama emri istemişti. SEC’in bu talebine cevap ise gecikmedi. Binance’in ABD’deki kolu olan BAM Trading ve BAM Management’in varlıkları donduruldu.

SEC, Coinbase ve Binance Borsalarını Kıskaca Aldı!

Üst üste açılan davalar sonrası SEC Başkanı Gary Gensler konuyla ilişkili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Binlerce token var. Coinbase cüzdanı aracılığıyla 16 binden fazla token trade edilebiliyor. Daha fazla dijital paraya ihtiyacımız yok. Zaten dijital para birimimiz var ABD doları, euro, yuan. Artık hepsi dijital.”

SEC aşağıda belirtilen varlıkları ise menkul kıymet olarak göstermişti:

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version