Muhabbit

SEI Network Nedir? SEI Coin Hangi Borsalarda Var?

SEI coin nedir? SEI blok zincirinin özellikleri nelerdir?

Piyasaya hızlı bir giriş yapan Sei coin, son 24 saatte yüzde 3.000’lik olağanüstü bir yükseliş gösterdi. Peki (?SEI coin nedir? ve SEI coin hangi borsalarda listelendi? Bu yazımızda SEI blok zincirinin yerel coin’ini hep birlikte inceleyeceğiz.

Cosmos SDK ve Tendermint Core kullanılarak inşa edilen SEI Network, ticaret için özelleştirilen ve sektöre özgü bir layer 1 blok zinciridir. SEI, ticaret uygulamaları için özel bir altyapı sunarak, merkezi ve merkeziyetsiz borsalar arasındaki performans boşluğunu kapatmayı amaçlar ve işlem sıralaması ile blok işleme konusunda yeni yaklaşımlar sunar.

SEI, güçlü bir şekilde optimize edilmiş olan sipariş yerleştirme ve eşleştirme motorunu doğrudan zincirin içine entegre eder. Yani alım-satım emirlerinin düzenlenmesi ve eşleştirilmesi işlevlerini, doğrudan kendi blockchain yapısına entegre ettiği için alım-satım işlemleri daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşir. Ticaret odaklı olan SEI, merkeziyetsiz borsaların sorunsuz ve verimli bir kullanıcı deneyimi sunması için gereken ortamı sağlamayı hedefler.

SEI yatırım fonu

SEI, en son 16 yatırımcıdan toplamda 35 milyon dolarlık fon sağlayarak, toplamda 800 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Flow traders, Jump Crypto, Distributed Global, MH Ventures, OKX Ventures, Foresight Group gibi büyük yatırımcılar SEI blockchain’e yatırım yapan önemli şirketler arasında yer alıyor.

Goldman Sachs, Robinhood gibi tanınmış şirketlerin uzmanları tarafından geliştirilen platform; aynı zamanda oyunlar, NFT pazarları ve rollup’lar gibi farklı alanlara da adapte olabilen esnek bir yapıya sahip.

SEI blok zincirinin özellikleri nelerdir?

SEI blok zinciri, ticaret deneyimini artırmak için bazı özellikler sunar.

Özel Tasarım: Ticaret ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş, özellikle merkeziyetsiz borsaların (DEX’ler) gereksinimlerini karşılayan bir yapı.

Twin-Turbo Consensus: İşlem sıralamasını ve paralelleştirilmesini optimize ederek, daha yüksek verimlilik ve düşük gecikme süreleri sağlayan bir konsensüs mekanizmasıdır. Bu mekanizma, blokların sıralanmasını ve aynı anda birden fazla işlemin işlenmesini daha etkili bir şekilde yöneterek, blok zincirinin daha hızlı ve verimli çalışmasını amaçlar. Böylece işlem onaylama süreleri kısalırken, ağın yüklenme durumunda dahi düşük gecikme süreleri sağlanmış olur.

Doğal Sipariş Eşleştirme: Etkili ve adil sipariş yerleştirme ve eşleştirme için entegre edilmiş bir motor anlamına gelir. Bu motor, merkeziyetsiz borsaların (DEX’lerin) kendi Merkezi Limit Emir Defterlerini (CLOB’larını) oluşturmasını sağlar. Bu özellik sayesinde daha düşük işlem maliyetleri ve daha iyi bir ticaret deneyimi yaşanır.

Sipariş Paketleme: Kullanıcı deneyimini ve performansı optimize etmek için hem istemci hem de zincir düzeyinde sipariş paketleme sunar.

Fiyat Oracle’ları: Güvenilir varlık fiyatlandırması için entegre edilmiş yerel bir sistem, doğrulayıcıların gerçek zamanlı oracle’lar olarak hizmet vermesini sağlar.

Ücret Yapısı: Başlangıçta zincir düzeyinde ticaret ücreti yoktur; ancak DEX’ler akıllı sözleşmeler aracılığıyla kendi ücretlerini tanıtabilirler.

Orta Katman Uyumluluğu: SEI’nin uyumlu eşleştirme motoru sayesinde DEX geliştirmesinde esneklik sağlar.

SEI coin arzı

SEI coin toplam ve maksimum 10 milyar token arzına sahiptir. Binance’te ilk kez listelenmesinin ardından, toplam arzın %18’i olan 1 milyar 800 milyon SEI tokenı dolaşımda olacak.

SEI coin hangi borsalarda listelendi?

SEI, 15 Ağustos 2023’te Binance, Kraken, Kucoin, Gate.io gibi birçok kripto borsasında aynı anda listelendi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version