Muhabbit

Silvergate CEO’su: Bitcoin Kredileri Yükseliş Eğilimi Gösteriyor

Silvergate ikinci çeyrek kazançlarını açıkladı.

Silvergate Capital Bankası yaptığı bir açıklamada, ayı piyasasının dijital varlıkların her alanını vurduğunu ve bu piyasanın birkaç çeyrek daha devam edebileceğini düşündüklerini açıkladı.

Silvergate Capital’in CEO’su ve eski TradFi bankacısı Alan Lane, önümüzdeki birkaç çeyrekte bazı borsaların ve kripto para fonlarının zor zamanlar geçirmeye devam edebileceğini öngörüyor. Ancak Lanes, bir noktadan sonra piyasaların düzelmesini sağlayacak yeni bir katalizörün beklendiğini vurguladı.

Alen Lane, mevcut kripto para fiyatlarının önceki düşüşlerle karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi. Lane’e göre, dijital varlıklar için yükselen faiz oranları ve enflasyonist baskılar da dahil olmak üzere daha geniş küresel ekonomik sorunların göz önüne alınması gerekiyor.

Büyük şirketlerin hisseleri büyük düşüşler yaşadı ancak bazıları toparlanmaya başladı. Silvergate hisseleri 2022 yılında %42 oranında düştü ancak geçtiğimiz hafta %33 oranında artış sağladı. Coinbase ve kripto para madenciliği şirketi Marathon Digital (MARA) gibi çeşitli kripto para hisseleri sepeti yapan VanEck Digital Transformation hisseleri ise 2022 yılında %67 düşüş yaşadı. Ancak geçtiğimiz hafta yeniden %15 yükseldi.

Silvergate ikinci çeyrek kazançlarını açıkladı

Kripto para durgunluğu göz önüne alındığında; analistler, borsalardan madencilere kadar çeşitli kripto para şirketleri için zayıf bir çeyrek öngörüyorlardı, ancak Silvergate’in ikinci çeyrek kazançlarında beklenenin tersi çıktı. Bitcoin piyasaları için bir fiat tercihi olan Silvergate Exchange Network (SEN), ikinci çeyrekte önceki seneye göre ABD doları transferlerinde %34 oranında artış sağladı. Net gelire bakıldığında ise yıllık %85 oranında artış sağladı.

Lane, Silvergate’in FOMO haberleri takip etmeyerek ayı pazarındaki tuzaklara düşmediğini açıkladı. Lane açıklamasında şunları söyledi:

“Çizgimizi bozmadan çalışmaya devam etmeye çalışıyoruz. Piyasada çıkan anlık haberleri kovalamıyoruz. Sadece gerçekten iyi yaptığımız şeylere odaklanıyoruz ve müşterilerimiz için sorunları çözüyoruz.”

Kripto para bağlantılı finansal kurumların çökmesine rağmen Lane, borç verme programı için Bitcoin’i kullanmaya devam edeceklerini açıkladı ve şunları söyledi:

“Kesinlikle Bitcoin’e bağlı kredi vermekle hâlâ ilgileniyoruz. Bunun şimdiye kadar yaptığımız en iyi kredilerden biri olduğuna inanıyoruz ve bunu büyütmeye devam etmek istiyoruz.”

Yakın zamanlarda Silvergate, MicroStrategy şirketine daha fazla Bitcoin satın alabilmesi için 205 milyon dolarlık vadeli bir kredi verdi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version