Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Simplex Visa Kart Çıkaracak! Visa Ana Üyesi Oldu!

İsrail merkezli kripto para ödeme şirketi Simplex, Visa’nın ana üyesi olduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Simplex Visa Kart Çıkaracak! Visa Ana Üyesi Oldu!

İsrail merkezli kripto para ödeme şirketi Simplex, Visa’nın ana üyesi olduğunu açıkladı.

Kripto para borsaları ve platformları ile dirsek temasında çalışan Simplex, itibarı para birimleri ile kripto para alımı için önemli bir aracı olarak öne çıkıyor. Birçok kullanıcı ise Simplex’i kredi kartı ile Bitcoin ya da diğer kripto para birimlerini satın almak için bir seçenek olarak tanıyor.

Visa üyeliği sonrasında Simplex, birçok ayrıcalıktan faydalanabilecek. Bu faydaların başında ise Visa kart çıkabilme opsiyonu geliyor. Simplex, bağımsız olarak Visa kart çıkarabilecek. Halihazırda Simplex ile çalışan borsaların, Visa kart için şirket ile çalışma olasılıkları ciddi derecede artmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Simplex CEO’su Minrod Lehavi’nin açıklamaları şu şekilde:

Visa ile birlikte çalışmamızın meyvesini aldık. Simplex üyeliği kripto para kullanımının yaygınlaşmasına büyük katkıda bulunacak.

MINROD LEHAVI

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir bankacılık hizmeti ortaya koyan şirket; birlikte çalıştıkları kripto para şirketlerine, kullanıcılarına global ya da lokal ödeme yöntemleri sunabilmelerinin önünü açmıştı.

Benzer bir adım kripto para kartı sağlayıcısı Wirex’ten de gelmişti. Visa’nın ana üyeliğine kabul edilen Wirex ile Simplex arasındaki temel farktan da bahseden Lehavi, Simplex’in partnerlerine de özelleştirilmiş kart sunabileceğinin altını çizdi.

Bu noktada önümüzdeki dönemde Simplex aracılığı ile kripto para borsalarından kripto kartı adımlarını daha fazla görebiliriz.

Ülkemizde henüz aktif olarak kullanılabilen kripto para kartı seçeneği bulunmuyor. Seçeneğin gelmesi halinde kripto paralarınız ile harcama yapmak için bu kartlara başvurmayı düşünüyor musunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar