Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44029.9
0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2359.58
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.4
16.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.4
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Sinema Salonları Zinciri AMC, Bitcoin Kabul Edecek!

AMC Entertainment Holdings, yıl sonuna kadar bilet ve ayrıcalıklar için Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Clock
Paylaş
Sinema Salonları Zinciri AMC, Bitcoin Kabul Edecek!

Amerika’daki en büyük sinema salonları zinciri AMC Entertainment Holdings, yıl sonuna kadar bilet ve ayrıcalıklar için Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Şirketin CEO’su Adam Aron, dün (9 Ağustos 2021) şirketin ikinci çeyrek kazanç toplantısında kripto para dünyasına nasıl giriş yapabileceklerini düşündüklerini açıkladı.

728×90 muhabbit - Sinema Salonları Zinciri AMC, Bitcoin Kabul Edecek!300x250 muhabbit - Sinema Salonları Zinciri AMC, Bitcoin Kabul Edecek!

“Ayrıca şu anda AMC’nin bu yeni gelişen kripto para evrenine başka nasıl katılabileceğini keşfetmenin ön aşamasındayız. Kripto para birimleriyle adam akıllı bir şekilde ilgilenmeye devam edersek, AMC için potansiyel olarak kazançlı iş fırsatları olacağını düşündüğümüzden ilgimizi çekti.”

adam aron

AMC, Apple Pay ve Google Pay Ödemelerini De Kabul Edecek!

AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, kripto para ödemelerini almak için hangi teknolojinin kullanılacağını açıklamadı. Ancak şirketin 2021 yılı sonuna kadar Apple Pay ve Google Pay ödemelerini de kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Şirket ilerleyen günlerde Alchemy Pay gibi hibrit teknolojiler ile ortaklığa girerek Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile anında ödeme yolunu seçebilir.

Şu anda şirketin sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 593 salonu olmak üzere dünya çapında 928 salonu mevcut. Yani Bitcoin ödemelerini kabul etmesi tüm dünyada 928 noktadan Bitcoin benimsenmesinin ufak adımlarının atılacağı anlamına gelebilir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar