BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Singapur Dolarına Sabitlenen Stablecoin “XSGD” Piyasaya Çıkıyor

Singapur Doları (SGD) ile 1:1 desteklenen stablecoin XSGD duyuruldu.

Yayın:

-

Singapur merkezli ödeme şirketi Xfers, Singapur dolarına sabitlenmiş XSGD stablecoin’inin resmi sürümünü duyurdu.

Stablecoin, Singapurlu işletmelere ve bireylere ulusal para birimleri tarafından desteklenen kripto para ile işlem yapmanın bir yolunu sunan, Singapur doları cinsinden sabitlenen ilk tokenlardan biri olacak. XSGD, Zilliqa ve Ethereum blok zincirlerinde başlatıldı. Ayrıca token, Xfers’in StraitsX girişiminin bir parçası olarak piyasaya sürüldü.

StraitsX başkanı Aymeric Salley SGD stablecoinin Singapur Merkez Bankası tarafından belirlenen PSN01 yönergelerini içerdiğini söyledi. Salley ayrıca, Singapur’da halihazırda bulunan düzenlemelerinin farklı dijital para biçimleri arasında bir ayrım yapmadığını, bu durumunda kripto para birimi şirketlerinin “belirlenen yönergelere uygun olduğu sürece  ülkede faaliyet gösterebileceklerini açıkladı.

XSGD’nin ilk kullanım alanlarının, öncelikle finansal kurumları, özellikle de sınır ötesi para transferlerini ve kripto tabanlı kurumlar için finansal sistem erişimini içermektedir.

Konu ile ilgili olarak Xfers ödemeler müdürü Sharon Paul şu açıklamalarda bulundu:

“Ödemeler çoğu zaman finansal erişimi sağlamanın ilk adımıdır. Bunu akılda tutarak ekibimizin Stablecoin’leri ödeme seçenekleri paketimize dahil etmesi doğal bir ilerlemedir. 

Paul  ayrıca, XSGD’nin dijital varlıklar ve sermaye piyasaları endüstrileri için birlikte çalışabilir ve dolayısıyla sorunsuz bir ödeme seçeneği olarak sunmalarından büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Ekip, XSGD’nin merkezi olmayan finans ekosisteminde de benimsenmesi için çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Stablecoin şu anda Zilliqa merkezli, merkezi olmayan bir borsa olan Zilswap’te listelenmektedir. 

StraitsX başkanı Salley, stablecoin alanına şu anda ABD dolarının hakim olduğunu ve şirketin diğer para birimlerinin de temsil edilmesi gerektiğine inandığını vurguladı ve ekledi:

“Singapur Doları gibi diğer ulusal para birimlerine sabitlenmiş stablecoinlerin zamanının geldiğine inanıyoruz.”

Salley  ayrıca, Stabilcoinlerin benimsenmesinin yıllar içinde hızla arttığını gördüklerini ve pazarın % 98’ine USD cinsinden sabitlenen stablecoinlerin hakim olduğunu  belirtti.

Blockchain ve Singapur

Singapur’un blockchain ekosistemi, 200’den fazla blockchain projesine ve yatırım firmasına ev sahipliği yapmaktadır. XSGD tarafından sunulan fiat ağ geçidinin, bu şirketlerin küresel kripto piyasalarıyla daha kolay etkileşim kurmasına yardımcı olabilecek bir uygulama olduğu düşünülmektedir.  

Daha Fazla Stablecoin Haberi İçin: Stablecoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberi İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinfirm, “AML” Çözümü İçin Chainlink’in Oracle Ağını Kullanacak

Kara para aklamayı önleme çözümünü birden çok blok zinciri ortamına getirmek için Chainlink entegre edilecek.

Yayın:

-

Önde gelen blockchain analitiği ve AML şirketi Coinfirm, DeFi için kara para aklamayı önleme (AML) çözümü olan AMLT Oracle’ı hızla genişleyen akıllı sözleşmeye ve DeFi ekonomisine getirmek için Chainlink’in oracle ağını kullanacak.

Coinfirm’in AML verilerinin zincir üzerinde kullanılabilir hale getirilmesi, uygulamaların ve kullanıcıların akıllı sözleşme uygulamalarını kullanırken isteğe bağlı bir tak-çalıştır özelliği olarak uyumluluk eklemelerine olanak tanıyacak. Ayrıca DEX’lerin, geleneksel finansmanın ve kurumsal şirketlerin etkileşimde bulunurken uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına olanak sağlayacak.

Yapılan açıklamada Chainlink’in merkezi olmayan oracle mimarisinin, Coinfirm’in uyumluluk verilerini ve hizmetlerini dApp‘lara yüksek oranda erişilebilmeye dayanıklı bir şekilde sunmasına olanak tanıyacağı bildirildi.

Şirket, şu anda AML düzenlemelerini zincirde karşılamak için sınırlı seçenekler olduğu açıklandı. Bu nedenle geliştiricileri mevcut akıllı sözleşmelerini yeniden tasarlamaya zorlamak yerine, uyumluluk için bir tür ‘tak ve çalıştır’ seçeneği olarak oracle’lardan yararlanmasının daha kolay olacağı bildirildi.  

Ayrıca Coinfirm’den gelen yüksek kaliteli AML verilerinin Chainlink gibi güvenli bir oracle sağlayıcı ile kullanıcıların, sorunlarına yanıt verebileceklerini söyledi.  

Yeni İşlevler Eklenecek

Coinfirm, AML verilerini zincir üzerine getirmenin akıllı sözleşme otomasyonunun getirdiği yenilikleri şu şeklide sıraladı:  

  • Kimliği gizleyen hizmetlerden para alan cüzdanları sınırlama,
  • Web sitelerinden para alan cüzdanları engelleme
  • Birden fazla DeFi ürün veya hizmetinde adresleri beyaz listeye ekleme.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uyumluluk verileri ve araçlarımızı büyütmeye devam etmeyi ve bu kaynakları popüler zincir içi uygulamalara bağlamak için Chainlink’i kullanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bunun yanında Chainlink ile birlikte, otomatikleştirilmiş finansal uygulamaları, yasaların gerektirdiği tüm uyumluluk düzenlemelerini karşılayacak şekilde yetkilendirebilecekleri de dile getirildi.

Coinfirm’in Kurucu Ortağı ve CTO’su Jakub Fijolek konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Fijolek, kripto ekonomisinin benzersiz ihtiyaçları için daha fazla şeffaflık ve uyumluluk sağlayan yenilikçi çözümler sunduklarını belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

“AML çözümümüz DeFi genelinde kullanılabilir kılmak için Chainlink’in güvenli ve güvenilir oracle ağını kullanarak geleneksel finans oyuncularının DeFi teknolojilerini benimseme becerisini geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Chainlink İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis ise şu açıklamaları yaptı:

“Coinfirm’in AML verileri, DeFi projelerinin yerel ve ulusal uyum düzenlemelerine uymak için tak ve çalıştır seçenekleri sağlamasına yardımcı olacak. Ayrıca işletme maliyetlerini düşürmek için akıllı sözleşmeler kullanmak isteyen kuruluşlar için net bir yol açacak.”

Coinfirm Hakkında

Coinfirm, blok zincirleri ve kripto para birimleri için AML ve Risk Analizinde sunan lider şirkettir. Coinfirm’in AML çözümleri, kripto değişimlerinden ve protokollerinden büyük finans kurumlarına kadar 140’tan fazla küresel müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Gemini, Kripto Para Ticareti İçin “Euro” Desteğini Açıkladı!

Borsada artık Euro ile kripto para ticareti yapılabilecek.

Yayın:

-

Kripto para borsası Gemini, 28 Ekim tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaştığı bir duyuru ile listelenen tüm kripto para birimlerinin Euro ile satın alınabileceğini ve satılabileceğini açıkladı. 

New York merkezli borsa, hâlihazırda Avustralya, Kanada, Hong Kong ve ABD doları ile ticaret çiftlerini desteklemektedir. Bunların yanına yeni eklenen Euro desteği ile de faaliyet alanlarını daha da genişletme çalışmalarını hızlandırmış görünüyor.

Gemini, bunun yanında ActiveTrader platformunda Euro ve İngiliz sterlini için Bitcoin ve Ethereum eşleşmelerine de destek eklediğini bildirdi.

Borsa tarafından yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası alanda genişlemek ve Euro’yu desteklemek, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları kripto yoluyla güçlendirme misyonumuzda ileriye doğru taşımak için bir başka heyecan verici adımdır. Bu sayede hedeflerimizde daha ileriye doğru yol alıyoruz.” 

Bugün yapılan bu duyuru Gemini’nin Avrupa ve İngiltere’ye yayılmasının bir devamı niteliğinde olduğu açıklandı. Hatırlanacağı üzere geçen ayın sonunda Gemini, İngiltere’ye de genişlettiğini duyurmuştu. Kullanıcıların, borsaya eklenen İngiliz Sterlini (GBP) ile İngiltere’de kripto para ticareti yapabilmelerine imkan sağlanmıştı. Bunun yanında kripto para borsası, İngiltere’nin en önemli mali düzenleyicisi olan Financial Conduct Authority, tarafından bir “dijital para” lisansını da almayı başarmıştı.

Her gün yaklaşık olarak 70 milyon dolar ticaret hacmine sahip olan Gemini, kripto metrikleri sitesi CoinMarketCap verilerine göre en popüler borsalar arasında 21. Sırada bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.