Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39513.93
1.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2166.1
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.08
0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur’dan Kripto Paralara Yönelik Yeni Düzenlemeler!

Singapur Merkez Bankası Başkanı, kripto paralara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Singapur’dan Kripto Paralara Yönelik Yeni Düzenlemeler!

Günümüzde kripto para kullanımının artmasıyla birlikte birçok devlet kripto para yatırımcısını korumak adına çalışmalara başladı.

Bu kez ise Singapur’dan konuyla ilişkili olarak önemli bir hamle geldi. Singapur Merkez Bankası Başkanı yaptığı açıklamada, kripto para ticaretini zorlaştıracak düzenlemeler üzerine çalıştıkları iddialarını şu sözlerle açıkladı:

728×90 muhabbit - Singapur'dan Kripto Paralara Yönelik Yeni Düzenlemeler!300x250 muhabbit - Singapur'dan Kripto Paralara Yönelik Yeni Düzenlemeler!

“Bazı yatırımcılar kripto para ticaretindeki riskleri umursamadan hareket edebiliyorlar. Yapılacak olan bu düzenlemeler müşteri uyumluluk testlerini ve kripto para ticaretinde yer alan kaldıraç ve kredi olanaklarının kullanımının kısıtlanmasını da içerebilir.”

singapure yasak 1200x600 - Singapur'dan Kripto Paralara Yönelik Yeni Düzenlemeler!

İlginizi çekebilir: Singapur, Ödeme Hizmetlerinde Kripto Para Kullanımının Önünü Açıyor!

Singapur Kısa Süre İçerisinde Asya’da Merkez Olmayı Başardı!

Bildiğiniz üzere Singapur, uzun zamandır kripto paralara ılıman yaklaşımıyla adından söz ettirmeyi başarıyordu. Hatta Çin, Hindistan ve çeşitli ülkelerden birçok yatırımcı da Singapur’a göç edip, kripto para faaliyetleri üzerine çalışmalar yapıyordu. Kısa zaman içerisinde birçok yatırımcıyı bünyesine çekmeyi başaran Singapur, Asya’da kripto paralar açısından önemli bir merkez haline de gelmişti. Fakat son zamanlarda kamuoyuna yansıyan düzenleme haberleri ülkedeki kripto para yatırımcılarında endişe oluşturmaya başladı.

İlginizi çekebilir: Singapur Merkez Bankası, Kripto Paralara Yeni Kısıtlamalar Getirmeyi Planlıyor!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkedeki kripto para şirketlerinden ticari faaliyetleri hakkında veri göndermesini istemişti. Bu kez ise ”Dijital Varlık İnovasyonuna Evet, Kripto Para Spekülasyonuna Hayır” başlıklı seminerde konuşan MAS Yöneticisi Ravi Menon, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto paralara perakende erişimini yasaklamak çok işe yaramaz. Kripto para dünyası sınırsız bir dünya. Şu anda küresel düzenleyiciler bu alandaki düzenlemeleri geliştirmek için büyük bir çalışma yürütüyorlar. MAS olarak biz de bu hareketliliğe uyacağız.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar