Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44639.02
2.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2375.14
-0.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.39
11.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.8
3.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Singapur’un Dev Bankası DBS Kripto Para Borsası Açıyor!!

Platform “DBS Dijital Değişim” olarak adlandırılacak.

Clock
Paylaş
Singapur’un Dev Bankası DBS Kripto Para Borsası Açıyor!!

Singapur’un en büyük bankası olan DBS itibari para biriminden kripto para birimine bir değişim başlattığını duyurdu.

“DBS Dijital Değişim” olarak adlandırılan ticaret platformu, kullanıcıların dört kripto varlığıyla işlem yapmalarına izin verecek. Bu kripto paraların ise: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) olacağı bildirildi.

728×90 muhabbit - Singapur'un Dev Bankası DBS Kripto Para Borsası Açıyor!!300x250 muhabbit - Singapur'un Dev Bankası DBS Kripto Para Borsası Açıyor!!

Borsa,  firmaların fon toplamasına yardımcı olmak için “due course” güvenlik belirteci tekliflerini (STO) gerçekleştirecek.

Bankanın yeni çıkaracağı borsanın web sitesinde şu ifade yer almaktadır:

 “Dijital varlıklar, yarının dijital ekonomisinin geleceği olmaya hazırlanıyor.”

Banka destekli bir dijital borsa olan “DBS Digital Exchange” ile şirketler ve yatırımcılar artık özel piyasaların ve dijital para birimlerinin geniş potansiyelinden yararlanmak için entegre bir çözüm ekosisteminden yararlanabilecekler.

Müşteri fonlarının saklanması konusunda, DBS Digital Exchange, DBS Bankasının hizmetlerinden yararlanacaktır. Banka, web sayfasına dijital varlıkların korunması için özel olarak tasarlanmış kurumsal düzeyde bir saklama çözümü olan “DBS Digital Custody“‘yi uygulamaya koydu.

Adsiz 2 - Singapur'un Dev Bankası DBS Kripto Para Borsası Açıyor!!

Web sayfasında açıklanan bilgiye göre, DBS Digital Exchange, finansal kurumlar ve profesyonel piyasa yapıcılar dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılara doğrudan sunulacak. Perakende yatırımcıların ise platforma DBS Vickers Securities (Singapur) ve DBS Private Bank gibi bir DBS üyesi aracılığıyla erişmesi gerekecek.

Piyasadaki diğer kripto borsalarının aksine, DBS Digital Exchange hafta sonları alım satıma izin vermeyecek. Ve hafta içi, borsalarda olduğu gibi işlem saatlerini sabah 9’dan akşam 4’e kadar sınırlandırıldığı bildirildi.

DBS Hakkında

DBS Bank, Singapur merkezli büyük bir bankadır. Banka, Temmuz 1968 tarihinde Singapur hükûmeti tarafından kurulmuş olup 2003 yılına kadar The Development Bank of Singapore Limited adıyla bilinen banka Temasek Holding’in yan kuruluşudur. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar