Muhabbit

Şirket Bir Anda İşten Çıkartınca Veda Bile Edemediler!

İşe gitmek için uyanan çalışanlar kovulduklarını öğrendi.

Coinbase CEO’su ve Kurucu Ortağı Brian Armstrong’un şirketin %18 oranında küçülmeye gideceğini açıkladıktan kısa süre sonra çalışanlar şok edici bir şekilde işten çıkarıldıklarını öğrendiler.

Çalışanlar 14 Haziran 2022 Salı sabahına, eski bir iş arkadaşlarından gelen mesaj ile uyandı. Mesaj, onlardan e-postalarını kontrol etmelerini istemekle birlikte bilgisayarlarına erişimleri olup olmadığını da kontrol etmelerini istiyordu.

Coinbase, çalışanlara 2022 Haziran ayı başında işe alımların durdurulduğunu açıklamış ancak korkacak bir şey olmadığı konusunda çalışanlarını rahatlatmıştı. Ancak resmi bir açıklama yapılmadan işten çıkarılmaların olması, orta düzey yöneticiler için bile sürpriz oldu.

The Block’a konuşan ismini vermek istemeyen eski bir çalışan “Veda etme şansımız bile olmadı” dedi. Geçtiğimiz hafta Texas’ta tüm dünyadan çalışanların toplandığını ve eğlendiğini söyleyen eski çalışan, geçtiğimiz hafta her şeyin yolunda olduğunu söyledi.

Şirketin dizüstü bilgisayarlarına erişimi kesilen çalışan, bilgisayarın artık işe yaramaz olduğunu söyledi. Ayrıca eski çalışana 1.000 dolarlık ikramiye almak isterlerse 2022 Temmuz ayından önce bilgisayarı iade etmeleri gerektiği bildirildi.

Çalışan, haberin iletilmesi ve sunumu hakkında soru sorduğunda ise “Coinbase’in işleri nasıl daha iyi idare edeceğini bilemediği” cevabını aldı.

Çalışan konu hakkında şunları söyledi:

“İş açısından baktığımda birinin müşterilerin hesaplarına aptalca bir şey yapmasını önlemek için erişimi kilitlemeleri gerektiğini anlıyorum. Ancak sabah böyle bir şeye uyanmak cidden canımı acıttı.”

Sosyal Medyadaki Paylaşımlar

Şirket eski çalışanları LinkedIn üzerinden duygularını paylaştı.

Yaratıcı Yetenek Lideri Alicia Gauthier, “CEO’dan gelen bir e-posta ile kovuldum ve hemen ardından bilgisayarım kilitlendi” dedi. Gauthier iş arkadaşlarıyla iletişime geçtiğinde ise birçok arkadaşının aynı durumla karşılaştığını belirtti.

Proje Yönetiminde çalışan Michael Tieso, 11 mülakatlı bir başvuru sürecinden sonra borsada sadece 2 hafta çalışabildiğini açıkladı.

Yönetici Asistanı Brett Murtagh, Coinbase’de 4 ay çalıştığını ve zor kararların alındığının farkında olduğunu açıkladı. Ancak “İşin böyle acı bir şekilde bitirilmesinin kovulmayı kolaylaştırmadığını” dile getirdi.

Singapur’daki Coinbase’in eski İşe Alım Müdürü Clinton Gleave de Brett Murtagh ile aynı fikirdeydi. Gleave, CEO’nun verdiği kararın zor olduğunu ve buna saygı duyulması gerektiğini dile getirdi. Ancak bunun “acıttığı” gerçeğini değiştirmediğini de söyledi. Kendisinin Coinbase’in Singapur’daki kolunda işe alınan 3. kişi olduğunu ve 2 yılda kişisel çevresinden en az 70 kişiyi işe aldığını belirtti.

Gleave ayrıca şunları yazdı:

“Haberimiz olmadan tüm sistemi kaybettik. Yarın vedalaşmak için takım için bir yer ayarladım. Eğer bu yazıyı görüyorsanız siz de davetlisiniz.”

Coinbase CEO’su Armstrong, çok hızlı büyüdüklerini ve çok fazla işe alım yaptıklarını açıklamıştı. Armstrong, 2021 yılı başındaki 1.250 çalışandan 7.000’e yakın çalışana ulaştıklarını belirtmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version