BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Skynet Labs, Merkezi Olmayan Sosyal Medya Uygulamaları Geliştirmek İçin SkyDB’yi Başlattı

Skynet merkeziyetsizlik adımı attı.

Yayın:

-

Sia tech, merkezi olmayan bulut depolama platformunu oluşturan blockchain şirketi Skynet Labs’da merkezi olmayan sosyal medya uygulamaları oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir platform olan SkyDB’yi başlattığını duyurdu. 

Şirket tarafından yapılan bir duyuruya göre SkyDB, kullanıcıların merkezi olmayan hesaplar oluşturmasına ve bu hesaplarda her yerden erişilebilmesine ve verileri depolamasına izin verecek. Kullanıcılar herhangi bir özel yazılım çalıştırmasına gerek kalmadan verilere normal bir web tarayıcısından erişebilmesine olanak sağlayacak. SkyDB’nin piyasaya sürülmesiyle, daha önce var olmayan uygulamaları oluşturmanın artık mümkün olduğu açıklandı.

Şirket SkyDB ile yapılabilecek birçok uygulamanın olduğunu açıkladı. Bunlara örnek olarak ise kullanıcı verilerini depolayan DropBox’ın merkezi olmayan bir sürümü olan bir uygulama oluşturulabileceği bildirildi.

Yine başka bir örnekte, bir kullanıcının hesabı altındaki herkese açık bir dosyaya yazdığı gönderilerin bir listesini yayınlayan bir blog uygulaması yazılabileceği bildirildi. Blog okuyucu kullanan herkesin, okuyucuyu yüklerken kontrol ettikleri hesaplar listesine kendi hesap kimliğini ekleyerek o kullanıcıyı takip edebilecekleri açıklandı.

Skynet Labs CEO’su ve baş geliştiricisi David Vorick, ekibin ürünü geliştirmesinin yaklaşık iki yıl sürdüğünü söyledi. SkyDB’nin kullanımının Sia ağından çok daha kolay olduğunu söyleyen CEO, geliştiricilerin bir düğüm çalıştırmasına gerek kalmayacağını ve uygulamayı Javascript’te oluşturabileceğini söyledi. Bunun yanında kullanıcıların uygulamaya bir dosya yükleyebileceğini ve bunun da yapım sürecini daha hızlı ve daha kolay hale getireceğini dile getirdi. 

Vorick, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Skynet’in daha erişilebilir kullanıcı deneyimi geliştiriciler için bir dünya fark yaratmıştır. Aldığımız proje sayısı ayda bir ila ikiden neredeyse bir gecede günde bir ila ikiye çıktı.”

SİA Hakkında

Sia, önde gelen merkezi olmayan bulut depolama platformudur. Platformda kayıt, sunucu ve üçüncü taraflar bulunmamaktadır. Sia, geleneksel bulut depolama sağlayıcılarından daha sağlam ve daha uygun fiyatlı bir veri depolama pazarı oluşturmak için blockchain teknolojisinden yararlanmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Alibaba Kurucusu Jack Ma: Dijital Para Birimi, Parayı Yeniden Tanımlayabilir!

Jack Ma, dijital paranın finans sisteminin merkezinde yer alacağını açıkladı.

Yayın:

-

24 ​​Ekim tarihinde Şangay’da çeşitli organizasyon komitesi üyesi kuruluşlar tarafından düzenlenen 2. Finans Zirvesi’ne Birleşmiş Milletler Dijital İşbirliği Üst Düzey Grubu eş başkanı olarak katılan Jack Ma, dijital para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dijital para biriminin, para birimini yeniden tanımlayabileceğini söyleyen Ma, Dijital para birimi hakkında konuşurken şu ifadeler yer verdi:

“Örnek olarak dijital para birimini alın. 30 yıl sonra dünyanın ihtiyaç duyduğu finansal sistem gelecek vizyonla inşa edilirse, dijital para birimi çok önemli bir gösterge olabilir.”

Açıklamalarına devam eden Ma, günümüzde dijital para birimi standartları yakalamaktan çok değer yaratma zamanı olduğunu söyledi. Dijital para birimi aracılığıyla yeni bir finansal sistemin nasıl kurulacağının tek yolunun, dünya için geleceği düşünmek, küresel ticaretin nasıl yapılacağını düşünmek ve dünyayı düşünmek olduğunu açıkladı.

Dünya ticaretinin sürdürülebilirlik, yeşillik ve kapsayıcılık sorunlarını gerçekten çözmek için ise teste dayanabilecek ve blockchain teknolojisi temelinde kurulmuş bir veri tabanı olması gerektiğini bildirdi.

Dijital para biriminin çığır açacağından bahseden Ma ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Para biriminin ana işlevi hala var olsa da, dijital para birimi kesinlikle para birimini yeniden tanımlayacak. Tıpkı Apple cep telefonunun cep telefonunu yeniden tanımlaması gibi.”

Çin’in en zengin kişisi Jack Ma, Çin’in en büyük e-ticaret platformu Alibaba‘nın kurucusu ve eski başkanıdır. Ticaret faaliyetlerinin yanında finans sistemine de çok meraklı olan işadamı, en eski ödeme sistemlerinden biri olan ve şimdi Çin’deki en büyük ödeme platformu olan Alipay’in de sahibidir. Bunun yanında Alipay’in operatörü ve Alibaba Group’un bir iştiraki olan Ant Group’un kurucusudur.  Ayrıca şirket yakın zaman önce AntChain adı verilen yeni bir blockchain çözümünü de başlatmıştır.

Görünüşe göre Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, dijital para biriminin muhtemelen parayı yeniden tanımlayacağına ve gelecekteki  küresel finans sistemimizin merkezinde yer alacağına inanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.