Muhabbit

Socios’un UEFA ile Anlaşmasından Sonra, FC Barcelona ve AS Roma Fan Tokenları Uçuşa Geçti!

Socios’tan büyük bir ortaklık daha geldi.

Futbol tartışmasız dünyadaki en popüler spordur. UEFA ise futbol turnuvalarının zirvesi durumundadır. Tüm ülkedeki futbol takımlarının hayali UEFA şampiyonu olmaktır. Bunu bilen spor odaklı kripto para şirketi Socios, UEFA ile anlaştı.

Socios’un 15 Şubat 2022 tarihindeki UEFA ile anlaşma haberi birçok fan tokenda hareketlenmelere sebep oldu.

Fan tokenlarındaki asıl yükselme ise, son 1 hafta içinde oldu. Fan token sahiplerinin sevdikleri takımın yönetiminde yer alması, özel NFT sahibi kazanmaları ve eşsiz ödüller kazanmaları tokenların fiyatını arttıran önemli etkenler olmakta.

Socios’ta da yer alan fan tokenlar yükselişte

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, özellikle Barcelona ve Santos gibi takımların fan tokenları ciddi yükselişler yaşadı.

Aşırı yükselişin arkasında Avrupa Futbol Federasyonu Birliği’nin (UEFA) dünya kupası eleme maçları için Socios aracılığıyla NFT ve fan tokenı satışına hazırlanması gibi gözüküyor.

Kurtulan ortaklık sayesinde 2024 yılına kadar Socios, UEFA’nın en tanınmış spor etkinliği olan Şampiyonlar Ligi’nin bölgesel sponsoru oldu.

Socios ile takımını seç, ödül kazan!

Yapılan iş birliği sayesinde fan token sahipleri tuttukları takımın Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’ne katılmasıyla daha fazla fan tokenı kazanacak.

Ayrıca şanslı fan tokenı sahiplerinin özel VIP deneyimleri yaşama veya NFT kazanma şansları var. Bunun için tek yapmaları gereken fan tokenlarını Socios uygulamasında tutmak.

Fan tokenlarının fiyatının olası yükselmesinin bir başka sebebi ise 2022 Dünya Kupasının tarihinin belirlenmesi olabilir. Bu sezonun Dünya Kupası, 21 Kasım 2022 tarihinde başlayacak. Katar’da yapılacak olan Dünya Kupası eleme maçları 21 Kasım ile 17 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Fan tokenlarının yükselmesindeki olası 3. sebep ise NFT’ler. NFT’ler son zamanların en popüler konularından, öyle ki milyon dolarlara satılıyor. Ayrıca NFT’lerin kullanım alanları da sürekli artıyor.

Eski zamanlardan beri spor koleksiyonları taraftarlar için çok büyük önem taşıyor. İmzalı resimler, kartlar, formalar ve toplar her zaman paha biçilemez olmuştu.

Şimdi ise dijital teknoloji çağı ile tüm bu ürünler dijital varlık haline geldi. Blok zinciri üzerinde saklanan bu dijital varlıklar, sınırlı sayıdaki birer koleksiyonun parçası ve bu yüzden çok değerliler.

Bunlardan birine örnek olarak Mislav Orsić’in West Ham’a karşı oynarken girdiği formanın NFT hâlindeki dijital hâli ile gerçek dünyadaki hâli yakında sergilenecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version