Muhabbit

Solana, ChatGPT Eklentisiyle Yapay Zeka Entegrasyonu Gerçekleştiriyor

Kullanıcılar Solana ağındaki verilere daha kolay erişebilir ve işlemlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilir.

Solana Blockchain, kullanıcıların Solana ağına doğrudan ChatGPT aracılığıyla etkileşimde bulunmasını sağlayan açık kaynaklı bir uygulama geliştirdi.

Solana Foundation’ın açıklamasına göre; Solana Labs tarafından sunulan bu entegrasyon, Solana verilerini ve protokollerini anlamayı kolaylaştırmak için yapay zekayı kullanma konusunda bir referans görevi görmektedir. Eklenti kullanıcıların Solana ağıyla doğrudan etkileşimde bulunmalarını sağlayan açık kaynaklı bir uygulama örneği olarak geliştirilmiştir ve şu an Github üzerinden indirilebilir durumdadır.

Bu eklenti; NFT satın alma, token transferi, işlemleri inceleme, genel hesap verilerini yorumlama ve taban fiyatına göre NFT koleksiyonlarını bulma gibi işlemlerde kullanılabilir. Böylece, kullanıcılar Solana ağındaki verilere daha kolay erişebilir ve işlemlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Solana kurucu ortağı ve Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko entegrasyon ile ilgili yaptığı açıklamada, yapay zekanın Solana blok zincirini daha kullanılabilir ve anlaşılabilir hale getireceğini söyledi.

“Tüketici odaklı uygulamalar geliştiren her geliştirici, uygulamalarının bir yapay zeka modeli aracılığıyla nasıl etkileşime gireceğini düşünmelidir çünkü bu, bilgisayarlara ne yapacaklarını söylemek için yeni bir paradigmadır”

Anatoly Yakovenko

Solana, Yapay zeka için hibe programını 10 milyon dolara çıkardı

Ayrıca Solana Foundation, daha önce duyurduğu yapay zeka odaklı stratejik hibe programında mevcut miktarı 1 milyon dolardan 10 milyon dolara çıkardığını açıkladı. Vakıf halihazırda 50 başvuru almış durumda ve yeni projeler için başvuruları kabul etmeye devam ediyor.

Solana Foundation, blockchain ve yapay zeka üzerinde deneyler yapmak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik bir hızlandırıcı program da başlattı. Bu program, üniversite öğrencilerine üç ay boyunca blockchain ve yapay zeka konularında çalışma fırsatı sunmayı amaçlıyor. Program kapsamında, öğrenciler yeni projeler geliştirebilir, deneyler yapabilir ve bu alanlarda kendilerini geliştirme imkanı bulabilirler.

İlginizi çekebilir: Solana Kurucusu Anatoly Yakovenko Kimdir?

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version