Muhabbit

Solana Ventures, FTX ve Lightspeed 100 Milyon Dolarlık Fon Duyurdu! Oyun Sektörü Adımı!

Oyun sektörü için yeni bir fon oluşturan kuruluşlar, blockchain oyun stüdyolarına yatırım yapmayı planlıyor.

Solana Ventures, FTX ve Lightspeed yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Oyun sektörü için yeni bir fon oluşturan kuruluşlar, blockchain oyun stüdyolarına yatırım yapmayı planlıyor. “Startup”lara odaklanarak yatırımlarını yönlendirecek olan fonun blockchain oyunları endüstrisini desteklemek ve ileriye taşımak için oluşturulduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Facebook tarafından yapılan metaverse atakları ile birlikte iyice popülerlik kazanan metaverse ve blockchain oyunları sektörü, kripto para sektöründe de büyük ilgi görmeye başladı. Oyun endüstrisi için büyük önem taşıyan metaverse evrenleri, oyun sektörü ile birlikte büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Farklı projeler ve şirketler tarafından açıklanan metaverse be blockchain gaming sektörü yatırımları, kişiler ile birlikte kuruluşların da bu alana ne kadar önem verdiğini gösterir nitelikte.

Lightspeed Yatırımlarını Hızlandırdı

Halihazırda birçok oyun stüdyosuna yatırım yapan Lightspeed, Epic Games, 1047 Games, TripleDot Studios ve Faraway Games’e yatırım yapmış durumda.

Peki siz metaverse ve blockchain oyunları sektörü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version