Muhabbit

SolDate (DATE) Hangi Sorunlara Çözüm Getirmeyi Hedefliyor?

Solana ağı üzerinde olan çevrim içi tanışma platformu SolDate, kullanıcıların diğer tanışma platformlarında yaşadığı sorunları en aza indirgemeye çalışıyor.

SolDate Muhabbit

SolDate Muhabbit

SolDate; Solana ağı üzerinde çalışan bir çevrim içi tanışma platformudur. Blok zinciri üzerinde çalışan ilk tanışma platformu olan SolDate, diğer çöpçatan uygulamalarında kullanıcıların yaşadığı sorunları en aza indirgemeyi amaçlıyor. SolDate projesinin “token”ı olan DATE token, SolDate sisteminin yönetiminin kolaylaştırılmasını (Yönetişim Tokeni) ve düzgün bir şekilde çalışmasını hedefliyor.

Kullanıcı Bilgisi Güvenliği

Mevcut çöpçatan uygulamalarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri, paylaştığınız bilgilerinizi saldırılara açık olan merkezi veri olarak saklanmalarıdır. Merkezi veri kullanan uygulamanın yapımcıları, bilgilerinizi üçüncü taraflara satarak (veri kötüye kullanımı/veri takibi ve veri sızıntıları) bu durumdan faydalanabilir ve böylece sizi savunmasız bir konuma sokabilir.

SolDate ise Solana blok zinciri üzerine kurulu, merkezi olmayan ve şeffaf bir dijital flört platformu olarak öne çıkıyor. Güvenliğiniz için SolDate, kullanıcı adı, profil resmi ve doğum tarihi gibi yalnızca minimum düzeyde gerekli bilgiyi toplayarak kullanıcı bilgisi güvenliğine dikkat ediyor.

Gizlillik İhlalleri

Genel olarak kaydolduğunuz hiçbir çöpçatanlık uygulaması gizlilik riskleri ile ilgili reklam yapmaz. Bazı araştırmalara göre bu uygulamalar; kullanıcıların verilerini topladığı veri merkezlerinde gizlilik ihlalinin büyük ihtimalle yaşandığını söylüyor. Coğrafi konum veya kaydırma geçmişiniz gibi farkında olmadığınız ayrıntıların toplanması, saklanması ve paylaşılması gibi ihlaller gerçekleşebiliyor.

SolDate ise uygulamasında hiçbir reklam içermeyeceğini belirtiyor. Ayrıca gizliliği ihlal eden “tracker” (izleyiciler) içermediğini, bu bağlamda da temelde veri ihlali yapmadığını açıklayarak öne çıkıyor.
 

Yalanlar ve Sahte Profiller

Çöpçatanlık uygulamalarında gerçek ve özgün profillerin sayısı daha azdır. İnsanların bu tür platformlarda yalan söylemeleri ve kendilerini yanlış tanıtmaları genel olarak yaygındır.

SolDate ise galeriden seçilen fotoğraf yerine, anlık fotoğrafları profil fotoğrafı yaparak bu sahte profillerin önüne geçmeyi planlıyor. Bununla birlikte blockchain tabanlı çöpçatanlık uygulaması SolDate, yapay zeka tabanlı canlı doğrulama mekanizması ile sahte profilleri kolayca tespit edip ortadan kaldırarak kullanıcılara sadece gerçek profillerin olduğu bir uygulama ile hizmet vermeyi amaçlıyor.

Kişisel Güvenlik Sorunları

Tanışma siteleri ve uygulamaları, insanların tamamen yabancılarla hassas bilgilerini paylaştığı platformlardır. Bu da kullanıcıların özel bilgilerini tehlikeye bir adım daha yaklaştırabilir.

SolDate, bu sorunu çözmek için uçtan uca şifrelemeyi kullanıyor. Ayrıca kullanıcıların numarasını paylaşmasına gerek kalmadan arama yapmasına olanak sağlamaya çalışıyor. Ek olarak SolDate, hassas bilgilerin sızdırılmasını önlemek için uygulamayı kullanırken ekran görüntüsünü almayı kısıtlamayı hedefliyor.

Ödeme ile Üyelik Yükseltme

Çöpçatanlık uygulamalarının çoğu, daha fazla eşleşmeyi sağlamak için kullanıcılara aylık üyelik paketleri sunmakta.

SolDate’in herhangi bir üyelik paketi bulunmaz. Herkese eşit ve adil davranmak isteyen SolDate, kimsenin ayrıcalığının olmadığı bir platform sunmaya çalışıyor.

DATE Token Nedir?

Solana üzerinde olan Date Token, SolDate uygulamasının temel bileşenidir. SolDate’in tüm sistemin yönetim “token”ı olarak işlev görecektir. Cüzdanında DATE Token bulunduran herkes, uygulamanın tüm özelliklerine erişebilecek.

“Token”ın toplam arzı 1 milyar adettir. Borsalarda henüz listelenmemiş olan DATE’in IDO’su 2021’in son çeyreğinde gerçekleşecek.

SolDate Yol Haritası

SolDate Türkiye Telegram grubu için tıklayınız..

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version