Muhabbit

SON DAKİKA

Bitmain’de Büyük Ayrılık! Kurucu Ortak JihanWu Ayrıldı!

Kripto para madenciliği cihazları devi Bitmain’de iç karışıklıkları sona erdirecek bir ayrılık yaşanıyor.

Clock
Paylaş
Bitmain’de Büyük Ayrılık! Kurucu Ortak JihanWu Ayrıldı!

Dünyanın en büyük madencilik cihazları şirketlerinden biri olan Bitmain, 2019 yılından beri çalkalanıyordu. İki kurucu ortak arasındaki anlaşmazlıklar sebebiyle uzun süredir iç karışıklıklarla uğraşan Bitmain’de şoke edici bir ayrılık gerçekleşti.

Kurucu ortaklardan Jihan Wu, Micree Zhan ile olan savaşına son vererek Bitmain’den ayrılma kararı aldı.


Salı günü (26.01.2021) yayınlanan Jihan Wu imzalı mektupta, Jihan Wu diğer kurucu ortak Micree Zhan ile arasındaki problemlerin “dostane” ve “yapıcı” bir şekilde çözüldüğünden bahsetmiş ve yapılan anlaşma ile Micree Zhan, Wu ve bir grup kurucu hissedarın sahip olduğu Bitmain hisselerini 600 milyon dolar karşılığında satın almıştır.

Buna karşılık Wu, Bitmain’in CEO’luğu ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinden istifa etmiştir. Ayrıca, hisse alımını tamamlamak için Micree’nin, Bitmain’den 400 milyon dolarlık bir kredi aldığı ve kalan 200 milyon doları da farklı yollardan tamamlayacağı mektupta yer almıştır.

Anlaşma, daha önce Bitmain’in madencilik havuzunu ve bulut madenciliğini sona erdirmeye hazırlandığı yönündeki verileri desteklemektedir. Anlaşmaya göre Bitdeer, Amerika Birleşik Devletleri ve Norveç’te yer alan madencilik çiftlikleriyle birlikte Bitmain’den ayrılacak ve ayrılan Bitdeer’in başına Jihan Wu geçerken CEO görevini ise Matt Kong üstlenecektir. Antpool da yakın zamanda ayrılarak Micree tarafından yönetilecek bağımsız bir şirket hâline gelecektir.


Söz konusu mektup:

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar